Öne Çıkanlar karaman ziraat odası vairo badem çeşidi üretim saksıda limon yetiştiriciliği destekleme

Bu haber kez okundu.

Burçlu öğrenciler tren garını gezdi
Adana’da Özel Burç Çukurova Ortaokulu öğrencileri, ‘Demiryolu Haftası’ etkinlikleri kapsamında Tren Garı’na giderek, hem demiryolu ağını hem de trenleri inceledi.

Burç Çukurova Ortaokulu öğrencileri, Adana Tren Garı’nı gezdi. Devlet Demiryolları’nın çalışma sistemini yerinde inceleme şansı bulan Burçlu öğrenciler, başta trenler olmak üzere demiryollarına ilişkin tüm merak ettiği soruların cevabını ise gar çalışanlarından öğrendi. Türkiye’nin ulaşım sistemini ele alan öğrenciler ayrıca tren garı ziyaretinde, ülkenin ulaşım sistemlerinin gelişimiyle ilgili de bilgi sahibi oldu.

Özel Burç Çukurova Ortaokulu Sosyal Bilgiler Zümresi öğrencileri ile yapan etkinlikte ülkenin ulaşım ağları yanı sıra yerleşim alanları ve ekonomik faaliyetlerinin de karşılaştırılması yapıldı. Okulda tecrübeli öğretmenleri tarafından anlatılanları ve kitaptan okudukları teorik bilgileri tren garında uygulama olarak pekiştirdiklerini ifade eden Burçlu öğrencilerin bazıları ise hayatlarında ilk kez tren gördüklerini söyledi. Burçlu öğrenciler, "Okul dışında gezerek, görerek, sorarak ya da o anı yaşayarak öğrendiğimiz bilgileri hiç unutmuyoruz. Hem böyle öğrenmek daha eğlenceli. Bir sürü şey öğreniyoruz." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,