Öne Çıkanlar eğitim can erik abelya ağacı fidanı vairo badem çeşidi hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Bursa siyah inciri Makedonya yolcusu
TİKA Üsküp Koordinatörü Mahmut Çevik, Bursa siyah incirinin Üsküp’te yetiştirilmesi için destek istedi.

Makedonya’nın Üsküp şehrinde, 615 çocuğun sünnet ettirildiği etkinliklere katılmak üzere Üsküp’e giden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kentte ziyaretler gerçekleştirdi. TİKA Üsküp Ofis Koordinatörü Mahmut Çevik’i ziyaret eden Başkan Dündar, Üsküp halkının tarımla uğraştığını, özellikle meyvecilik konusunda desteğe ihtiyaçları olduğunu ifade etti. TİKA Koordinatörü Çevik, Dündar'dan siyah incir için destek istedi. Çevik, "Bursa’da yetişen siyah İncirin, Bursa’ya yakın bir iklime sahip olan Üsküp’te de yetişebileceğini öğrendik. Bursa’nın meşhur siyah incirini Üsküp’te yetiştirebilmek için, sizlerden destek bekliyoruz." dedi.

Yıllardır yardım eli uzattıkları Balkanlardan, ilk defa böylesine farklı bir talepte bulunulduğunu ifade eden Başkan Mustafa Dündar, "Osmangazi Belediyesi olarak, Balkan ülkelerindeki kardeş şehir ve bazı sivil toplum örgütleri aracılığı ile birçok tarihi eserin restorasyonu, Türk-İslam kültürünün yaşatılması için sünnetten iftara birçok farklı organizasyon gerçekleştiriyoruz. Sizlerin siyah incir yetiştiriciliği konusundaki bu talebinizi değerlendirip, gereğinin yapılması için elimden geleni yapacağım." diye konuştu.

Kardeş şehir Çayır Belediyesi ile birlikte birçok ortak çalışma yürüttüklerini ifade eden Dündar, şöyle devam etti: "Bunlardan birisi sünnet şöleni, bir diğeri de ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz iftar yemeği. Bazı kültür merkezi ve tarihi eserlerin ayağa kaldırılmasında da işbirliği içerisinde hareket ediyoruz. Bizler, yalnızca iki belediye arasında değil, ülkeler arasında, Balkanlarda dostluk ve kardeşliğin gelişmesine katkı koyacak her türlü çalışmanın artarak devam etmesini istiyoruz. Bu uğurda çaba gösteren başta başkan İzet Mexhiti olmak üzere herkese de teşekkür ediyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,