Öne Çıkanlar manisa mehmet aydın fındık sel madurları destekleme

Bu haber kez okundu.

Çam fidanı diken bin kişiye aşure ikram edildi
Kayseri’de Melikgazi Kaymakamlığı ve Melikgazi Belediye Başkanlığı tarafından Ağırnas Mahallesi'nde bin adet çam fidan dikimi yapıldı. Daha sonra fidan dikimine katılanlar için hazırlanan bin kişilik aşure ikram edildi.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün’ün de katıldığı fidan dikimine Ağırnas Mahallesi sakinleri ve buradaki okullarda eğitim alan öğrenciler büyük ilgi gösterdi. İştirak ettiği ağaç dikimi töreni sonrası bölge halkına aşure ve ekmek arası döner ikramında bulunuldu. Fidan dikim töreninde bin adet çam fidanının toprak ile buluştuğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, "Melikgazi Belediyesi olarak ilçenin her yerindeyiz. Melikgazi İlçesinde yer alan her mahallede sosyal ve kültürel etkinliklerde bulunuyoruz. Mahallelerin özelliğine göre hizmet veriyoruz. Gölbaşı bölgesi tarım ile uğraşan ve çiftçilik yapan hemşerilerimizin bulunduğu bir yerleşim bölgesidir. Yol, su, elektrik ve iletişim alt yapısı mevcuttur. Çocuklar için okullarına spor aletleri ile bahçe oyun takımı inşa ettik. Arazi duruma göre de bugün kendilerinin katılımı ile bin çam fidanı diktik. Bunların büyümesi ile çam ormanlarının arasında bir yerleşim bölgesi olacaktır. Turizm ve Kent Ormanı olmaya aday bir bölgedir. Zaten mesire alanları mevcut olup yeni bir planlama ile cazibe merkezine dönüştürülecektir." dedi.

Halk oyunları gösterisi ile başlayan ağaçlandırma çalışması sonrası bölge halkına geleneksel aşure dağıtıklarını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Orhan Düzgün ve Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, törene katılan öğrencilere ve bölge halkına ekmek arası döner ikramında bulunarak çocuklarla ve bölge halkı ile sohbet etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı