Öne Çıkanlar tarım tarım ve orman bakanlığı yetiştiricilik kursu hayvancılık aa

Bu haber kez okundu.

Çandır: Süt, beyaz et ve yumurta için Rusya pazarı iyi bir fırsat
Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, işlem hacminde geçen yılın temmuz ayına göre yüzde 29, yılbaşından itibaren de yüzde 28'lik artış görüldüğünü söyledi.

Ağustos ayı Meclis toplantısında Rusya pazarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunuldu. ATB Başkanı Çandır ve üyeler, Rusya'nın AB ülkelerinden ithalatı durdurmasının Türkiye için iyi bir fırsat olduğu ancak bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Bu dönemin Rusya pazarında sağlıklı bir yer edinmek için bir fırsat olduğunu belirten Çandır, bazı uyarılarda bulundu. Ehil olmayan firmaların ihracatı olumsuz etkileyebileceği bunun da Türkiye'nin imajını zedeleyeceğini belirten Çandır, birçok ilden Antalya'ya Rusya'ya gönderilmek üzere ürün talebi olduğuna dikkat çekti. Süt, beyaz et ve yumurta ihracatı için Rusya'nın iyi bir pazar olacağını vurgulayan Çandır, Türkiye'den yoğunlukla yaş meyve ve sebze ithalatı yapan Rusya'nın Türk beyaz et, süt ve yumurta ürünlerini tanıma fırsatı bulacağını belirtti. Avrupa'nın diplomatik yollarla Rusya'nın ambargoyla ilgili kararını kısa sürede gidereceğini kaydeden Çandır, söz konusu ortamın iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak "Bugüne kadar iki ülke arasında gümrüklerde yaşanan sorunların halledilmesi için de bu dönem iyi değerlendirilmelidir. Rusya pazarında, başta beyaz et ve süt ürünleri olmak üzere tüm gıda ürünlerinde sağlıklı bir yer edinme fırsatını iyi değerlendirmeliyiz." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı