Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi eğitim tarım mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Canik Başarı’da 'biyopsikoloji sergisi' açıldı
Canik Başarı Üniversitesi'nde psikolojik hastalıkların biyolojik ve genetik temellerini konu alan 'Biyopsikoloji Sergisi' açılışı yapıldı.

Başarı Üniversitesi öğrencilerinin uzun uğraşlar sonunda hazırladığı 'Biyopsikoloji Sergisi' öğrenci ve öğretim üyeleri tarafından yoğun ilgi gördü. Günümüzde etkili olan birbirinden farklı toplam 27 hastalığı inceleyen posterlerin sergilendiği etkinlikte öğrenciler hastalıkların temelinde bulunan biyopsikolojik etkileri sözlü ve görsel sunumlar eşliğinde ziyaretçilerle paylaştı.

Psikoloji öğrencilerinin biyoloji hakkında temel bilgileri edinmesinin gerekliliğini belirten Yrd. Doç. Dr. Ferhat Öztürk, "Birçok psikolojik hastalığın temelinde biyolojik ve genetik sebepler bulunmaktadır. Bu sebeplerin doğru anlaşılması ve doğru tedavi yolunun seçilmesi adına bu projenin çok önemli bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden genel biyoloji dersini psikoloji öğrencilerine veriyoruz. Açmış olduğumuz bu serginin maksadı ise psikoloji 1. sınıf öğrencilerimizin, ileride teşhislerini koyacakları vakaların biyolojik ve genetik temellerini çok iyi öğrenmeleridir. Buna benzer bilimsel ve sosyal çalışmalarımız ilerleyen zamanlarda devam edecektir.” dedi.

Psikoloji bölümü akademisyenlerinden psikiyatri uzmanı Dr. Gülay Oğuz ise 'Biyopsikoloji Sergisi'nin öğrenciler adına ciddi bir kazanım olduğunun altını çizerek, “Bizler asistanlığımızın ikinci, üçüncü yılında poster yazımına başlamıştık fakat buradaki öğrencilerimiz henüz birinci sınıfta bu çalışmayı yapıyorlar. Bu bakımdan öğrencilerimizin çok şanslı olduklarını düşünüyorum. Öğrencilerimiz sergiye son derece güzel hazırlanmışlar, hepsini tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Sergi 31 Aralık’a kadar Canik Başarı Üniversitesi Fehmi Yıldız Kongre ve Kültür Merkezinde halka açık olarak sergilenecek. Gelen talepler doğrultusunda liselerde ve diğer kurumlarda da sergilenebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi