Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı teknoloji lavanta ayçiçeği alımı

Bu haber kez okundu.

Çerkesler sorunlarını tartıştı
Samsunlu Çerkesler, derneklerinde 'Neden ve Nasıl Çerkesya?' başlıklı söyleyişi gerçekleştirdi.

Samsun Çerkes Derneği’nin organize ettiği ‘Neden ve Nasıl Çerkesya?' başlıklı söyleşi programı İlkadım ilçesinde bulunan dernek binasında gerçekleşti. Söyleşiye uzun yıllar Almanya’da yaşayan ve Türkiye’ye kesin dönüş yapan Çerkesya Yurtseverleri aktivisti Hatko Şamis konuşmacı olarak katıldı. Söyleşi süresince katılımcılarla birlikte 150. yılda Çerkeslerin bugününe ve geleceğine dair tespit ve öneriler masaya yatırıldı. Seçmeli Adigece (Çerkes Dili) dersinin nasıl hayata geçirilebileceği de değerlendirildi. Çerkeslerin yaşadığı sorunlarının ve sürgünün 150. yılında anavatan ve diaspora ilişkileri, dil kültür ve toplum ilişkisi gibi konular hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Söyleşi ile ilgili açıklamada bulunan Samsun Çerkes Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Uygun, sabah erken kalkanın dernek açtığı, tabela dernekçiliğinin zirvede olduğu bir ülkede yaşandığını söyledi. Uygun sözlerini şöyle sürdürdü: "Fakat 1966 yılında kurularak bugünlere kadar bayrağı elden ele taşıyan derneğimiz bu tarz söyleşi ve toplantılarla hem gençlik dinamizmini hem tecrübesini korumayı amaçlamaktadır. Bugün de burada özellikle genç arkadaşların da katılımıyla yeni, dinamik ve canlı nesiller yetiştirmek için temeller atıyoruz. Bizi yaşama bağlayacak olan ayrışmalar bölünmeler değil, kendi ulusal değerlerimize bağlılık olmalıdır. Bizi çağdaş, insancıl, başka halklara saygı duyan sağduyulu ve barışçıl bir milliyetçilik anlayışının geleceğe taşıyacağına inanıyoruz ve bu tarz toplantı ve söyleşilerin daha sık yapılmasını arzuluyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi