Öne Çıkanlar Üretici çiftçi eğitim tarım Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Çiftçilere ceviz fidanı dağıtıldı
Kırıkkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Recep Kırbaş, merkez ve ilçelerde Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında ve kapama bahçe kurmak isteyen üreticilere 15 bin lira değerinde bin 500 aşılı tüplü Kaman-1 ceviz fidanı dağıtıldığı söyledi. Kırbaş, bu dağıtımların devam edeceğini kaydetti.

    Kırıkkale'de bitkisel ve hayvansal üretimin gelişmesi için genel bütçe ve İl Özel İdaresi kaynaklarıyla proje hazırlandığı ifade eden Kırbaş, "Çiftçilere meyve fidanı, arı kovanı, damızlık koç, bağ çubuğu ve nohut tohumu dağıtıldı. Önümüzdeki günlerde de ilimiz küçükbaş hayvancılığını ıslah amacıyla damızlık teke dağıtılması planlanmaktadır. İlimizde çitçilerin ekonomik getirisi yüksek olan meyveciliğe adım atmaları amacıyla son iki yılda toplam 9 bin 350 kök sertifikalı Kaman-1 ceviz fidanı dağıtımı gerçekleştirilerek yaklaşık bin dekar ceviz bahçesi tesis edilmiştir. Fidan dağıtımı 2-5 dekar bahçe oluşturulacak şekilde gerçekleştirilmiştir. Saklama koşulları, iklim koşullarının uygunluğu ve pazar payının yüksek olması sebebiyle ilimizde ceviz yetiştiriciliği gelecek vaat etmektedir." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı