Öne Çıkanlar makam aracı Gıda eğitim trakya teknoloji

Bu haber kez okundu.

Çiftçilere yok olmak üzere olan kuşlar hakkında bilgi verildi
Muş Kültür Tabiat Varlıklarını Koruma Geliştirme Tarih ve Sanat Derneği, Ankara Muş-Der ve WWF Türkiye'nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ortak yürüttüğü 'Muş'ta Toy ve Telli Turna Koruma Projesi' kapsamında Yeşilova beldesinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Yeşilova Belde Belediye Başkanı İlhan Çiftçi başkanlığında yapılan toplantıda, yok olma sınırında olan toy kuşları ve telli turnalar hakkında bilgi verildi. Toy ve telli turnalar için aktif bir rol üstlendiklerini ifade eden proje koordinatörü Kasım Avci, bölgenin eko dengesini korumayı hedeflediklerini söyledi. Avci, "Dünya ölçeğinde nesilleri birinci dereceden yok olma sınırında olan toy kuşlarının en önemli üreme alanları Muş ve Bulanık ovalarıdır. Anadolu kültüründe önemli bir yere sahip olan telli turna kuşu ise yalnızca Muş il sınırları içinde üreme yapan ve yok olma sınırında olan bir kuş türüdür.” dedi.

Toplantıdan sonra afiş ve broşür dağıtıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı