Öne Çıkanlar şap aşısı Gıda üretim can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Çiftçilerin ÇKS başvuru süresi uzatıldı
Tarım Bakanlığı'nca yürütülen Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) uygulamaları kapsamında, 16 Nisan 2005 tarihli Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği yürürlükten kaldırılarak, 27 Mayıs 2014’de yeni Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği yayımlandı.

Yürürlükten kaldırılan 16 Nisan 2005 tarihli ÇKS Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde çiftçiler içinde bulunulan üretim sezonunda kayıtlarını yaptırmak veya güncellemek üzere yıl boyunca müdürlüklere müracaat edebiliyor. Müracaatlar ise üretim sezonunun 31 Aralık tarihinde sona eriyor.

27 Mayıs 2014 tarihinde yayımlanan yönetmeliğe göre, 2014 üretim yılına ilişkin ÇKS başvurularının 30 Haziran 2014 tarihinde sona erdiği belirtiliyor. Gerekli görüldüğünde bakanlık tarafından uzatılabilen bu tarihten sonra çiftçilerin sahip olduğu veya kiraladıkları tarım arazileri hariç ÇKS'ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamıyor. Son olarak “Mücbir sebeplerden kaynaklanan üretim bilgisi değişiklikleri üretim yılı içinde yapılabilir.” hükmü ile 2014 üretim yılı ÇKS çiftçi müracaat sürelerine ilişkin düzenleme yapıldı.

Daha önceki uygulama dönemlerinde çiftçi müracaatlarının yıl sonuna kadar sürmesi nedeniyle bazı çiftçilerin 2014 üretim yılı ÇKS müracaatlarını bu sürede yapmadıkları belirlendi. Bu çerçevede, olası çiftçi mağduriyetlerinin önlenmesi bakımından çiftçilerin 2014 üretim yılı ÇKS başvuru süreleri, 29 Ağustos 2014 tarihi mesai bitimine kadar uzatıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,