Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın sel madurları destekleme

Bu haber kez okundu.

Çiftçinin yüzü pamukda güldü
Siirt Kurtalan ilçesi Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Günbat, pamuk üretiminde Çukurova’yı yakaladıklarını söyledi.
Ziraat Odası Başkanlığı yapan Hüseyin Günbat, geçen yıl üretilen pamuk’un 2 katını bu yıl aldıklarını ancak pamuk fiyatlarının düşmesinden dolayı çiftçilerin azda olsa etkilediğini açıkladı.

Vali Mustafa Tutulmaz ile ilçeye bağlı Garzan ovasında incelemelere katılan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Günbat, “Kurtalanlı çiftçiler bu yıl pamukta iyi hasat elde ettiler. Ancak pamuk fiyatlarının geçen yıla oranla düşmesi azda olsa hasada gölge düşürdü ama buna rağmen çiftçimiz zarar etmedi.” dedi.

Geçen sene yağan yağışların çiftçilere büyük faydasının olduğunu açıklayan Ziraat Odası Başkanı Günbat, “Bugün sayın Valimiz ile birlikte Garzan ovasında incelemelerde bulunduk ve tarıma yapılacak olan teşvikleri yerinde görme imkanı sağlandı. Kurtalan ilçesinde sulu tarım gün geçtikçe artıyor. Yeni yapılacak yapay göletler çiftçilere büyük destek verecek. Sulu tarım sayesinde ilçemizde daha çok pamuk ve mısırı ekimi yapılmaktadır. Bu köylerde verimlilik açısından Çukurovayı yakalamış durumundayız. Yani dönüm başına bu sene 500-550 kg pamuk elde ettik. Buda bizim çiftçinin yüzünü güldürdü. Yalnız pamuk fiyatları geçen sene ye nazar çok düşük oldu. 2002 yılında 2.100 liraya satılan pamuk, bu yılda da aynı fiyata satıyoruz. Yani pamuk fiyatları yükselmedi. Ancak yinede verim iyi olduğundan memnunuz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı