Öne Çıkanlar trakya eğitim tarım özel sektör teşvikleri lavanta yetiştiricilliği

Bu haber kez okundu.

ÇKA'nın Doğrudan Faaliyet Desteği 1 milyon lira olacak
Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2015 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği için 1 milyon lira bütçe ayırırken, hazırlanan projelere en fazla 90, en az 25 TL destek verecek.

ÇKA’nın '2015 Doğrudan Faaliyet Desteği’ ilanı Adana Valisi Mustafa Büyük, Genel Sekreteri Lutfi Altunsu, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı bir toplantıyla açıklandı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen programda Doğrudan Faaliyet Destek Programı hakkında bilgi veren ÇKA Genel Sekreteri Lutfi Altunsu, "Projelere vereceğimiz mali kaynakla, Adana - Mersin bölgesinin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanmasını istiyoruz. Ajans tarafından tahsis edilen toplam kaynak tutarı 1 milyon lira. Destek miktarı en fazla 90 bin en düşük ise 25 bin lira olacaktır." dedi.

Vali Mustafa Büyük ise programın büyük projelerin uygulamaya geçirilmesi için ön hazırlık olduğunu vurguladı. 'Doğrudan Faaliyet Desteği’ne 2014'te yapılan müracaatlarda 5'ine destek verildiğini aktaran Vali Büyük, “Daha fazla kaynak ayırma imkanımız var. Sadece araştırma yapmak için kaynak istenirse, bu başka kurumların yaptığı çalışma olduğu için buradan destek bulmuyor. Bunun mutlaka bu ilin gelişmesine kalkınmasına problemlerine çözüm olacak bir proje olması lazım. Bu çalışmalarla, konuyu iyi incelenmiş karar mercilerinin önüne bir dosya ile gitmiş oluyorsunuz. Bu sayede çok büyük yatırımları almayı sağlıyorsunuz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından ÇKA uzmanları program hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi