Öne Çıkanlar karaman il özel idare Gıda makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

ÇODAM, Keçiörenli çocukların hizmetinde
Ankara'da 2012 yılının Nisan ayında faaliyete geçen Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi (ÇODAM), psikolojik danışmanlıktan atölye çalışmalarına, liderlik kamplarından eğitim seminerlerine varan çeşitlilikteki faaliyetleriyle Keçiörenli çocuklara hizmet veriyor.

Çocukların yeteneklerini keşfetme ve geliştirme çalışmalarına ağırlık veren ÇODAM, onların kendilerini ifade etmelerine imkan sağlayan atölye çalışmalarını ön planda tutuyor. Merkezde geçtiğimiz eğitim döneminde gazetecilik, satranç, yaratıcı resim, yaratıcı drama, ebru, müzik ve model uçak branşlarında açılan atölyelerde yaklaşık 250 çocuk eğitim gördü. Üstün yetenekli çocuklara yönelik faaliyetler de geliştiren merkez, önümüzdeki dönemde Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği (ÜZYEÇDE) ile işbirliği halinde özel atölye çalışmaları da gerçekleştirecek. Atölye faaliyetlerinde çocukların, bilimsel ve sosyal sorgulama yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalarda bulunulacak.

        450 ÇOCUĞA PSİKOLOJİK DESTEK

        Merkez, aynı zamanda parçalanmış aile çocukları, yetim çocuklar, kırsaldan göç etmiş aile çocukları, çocuk işçiler, engelli çocuklar, sokak çocukları, madde bağımlısı çocuklar, suça itilmiş çocuklar başta olmak üzere dezavantajlı ve risk altındaki çocuklarla ilgili gerekli psiko- sosyal destek hizmet programları sunarak önleyici ve koruyucu çalışmalar da yapıyor. Bu kapsamda merkezde yaklaşık 450 çocuğa uzman psikologlar rehberliğinde danışmanlık hizmeti verildi. Merkez ayrıca aileler için çocukların gelişimlerini destekleyecek ve farkındalıklarını arttıracak eğitim seminerleri düzenliyor. Çocuk işçiliği konusuna da eğilen ÇODAM, yerel yönetimlerin bu konuya duyarlılığının arttırılması, çocukların sokağın ve iş yaşamının olumsuz etkilerinden korunabilmesi ve onların risklere karşı bilinçlendirilmesi için, özellikle bu çocuklarla ilk karşılaşan birim olan zabıta müdürlüklerinde görevli personele yönelik seminerler gerçekleştiriyor.

        BİLİM HAFTALARI VE LİDERLİK KAMPLARI

        Sömestr ve yaz tatillerinde düzenlenen geleneksel 'Bilim Haftaları' ve 'Liderlik Kampları' çocuklardan büyük ilgi görüyor. Bu yaz gerçekleştirilen 'Doğal Hayat ve Liderlik Kampı'na katılan çocuklar, kamp hayatı ve doğada yaşam konusunda deneyimler edinerek farklı tecrübelerle kendini daha iyi tanıma fırsatını yakaladı. Okullarla işbirliği içindeki çalışmalarını da sürdüren ÇODAM, eğitim-öğretim yılının açılış dönemlerinde okula yeni başlayan çocukların oryantasyon sürecini desteklemek amacıyla veli seminerleri düzenliyor. Ayrıca okula yeni başlayan çocuklara her sene kırtasiye malzemesi dağıtılıyor. Merkez bu kapsamda geçtiğimiz eğitim döneminde Keçiören ilçesindeki 64 ilköğretim okulunda 'Okula Başlarken' seminerlerini düzenledi. Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin desteği ile okullarda 'Ağız ve Diş Sağlığı Haftası' boyunca öğretmen ve öğrencilere bilgilendirme yapılarak diş macunu da dağıtıldı. ÇODAM eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, geleneksel oyunları yaşatmak ve canlandırmak amacıyla okullarda 'Geleneksel Çocuk Oyunları' etkinliklerini de gerçekleştiriyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,