Öne Çıkanlar lavanta ayçiçeği alımı can erik hasadı interfresh fuar bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Çöllolar'a madenci anıtı yapılıyor
11 madenciye mezar olan Çöllolar Kömür Havzası'na madencilerin isimlerinin yer aldığı anıt dikildi. Anıt için son çalışmalar yapılıyor.

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli Afşin-Elbistan bölgesine geldi ve santralleri gezdi. 2011 Yılında devasa bir göçük olayının yaşandığı Çöllolar bölgesinde geçen ikili, burada yapımı süren Şehit Madenci Anıtını inceledi. Bölgede faaliyet gösteren Ciner Grubuna bağlı Park Teknik Firması yetkililerinden de bilgiler alan EÜAŞ Genel Müdürü Halil Alış, "2011 Yılı’nda meydana gelen ve dünyanın en büyük göçüklerinden olan Çöllolar Kömür Havzası’ndaki göçük sonucu 11 madenci kardeşimiz şehit olmuştu. Aradan geçen süre sonunda maalesef madencilerimizin cenazelerine ulaşılmadı ve çıkarılamadı. Bu anıtla 11 göçük şehidimizin isimlerini bulunduracak." dedi.

Üzerinden 3 yıl geçen ve henüz davası sonuçlanmayan Çöllolar göçüğü için dikilen anıt üzerinde Ruşen Demir, Hacı Mehmet İpek, Muhsin Koşan, Adnan Demir, Tuğran Gökhan, Nail Yılmaz, Kemal Elmas, Cuma Yıldırım, Aydoğan Polat ve Halil Tatlı'nın isimleri yazılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi