Öne Çıkanlar Gıda kapanış fiyatı makam aracı chicago borsası özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

ÇÜ Ziraat Fakültesi, mezunlarını uğurladı
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi, mezun olmaya hak kazanan 230 öğrencisini Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle uğurladı. Fakülteye bağlı 10 bölümden 142’si erkek 88’i kız olmak üzere 230 öğrenci mezun oldu.

Ziraat Fakültesi yeni mezunlarına düzenlenen törenle diplomalarını verdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Azmi Yalçın, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren ÇÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Elekçioğlu, fakültelerinin kuruluşundan bu güne dek 12 binin üzerinde ziraat mühendisi, gıda mühendisi ve peyzaj mimarı mezun ettiklerini açıkladı. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise 40. dönem mezunlarını veren Ziraat Fakültesi’nin Çukurova Üniversitesi’nin kurucu fakültelerinden olduğunu belirterek şunları söyledi; “Türkiye’de tarım 62 milyar dolarlık gayrisafi yurt içi hasıla, yaklaşık 17 milyar dolarlık ihracat ve yarattığı istihdam olanakları ile önemli sektörlerin başında gelmektedir. Teknolojinin hızla gelişerek tarımın hemen her alanda kullanılmaya başlanması ile her yıl artan oranlarda yapılan yatırımlar sonucu Ziraat Fakültesi mezunları için yeni iş sahaları oluşmaya başlamıştır. Bu nedenle Ziraat Fakültesi mezunlarının geleceğe umutla bakması gerekmektedir.”

Açılış konuşmalarının ardından Ziraat Fakültesi’ne bağlı 10 bölümün akademisyenleri tek tek öğrencilere diplomalarını takdim etti. Diplomalarını alan öğrenciler sahnede bir araya gelerek keplerini havaya atıp mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı