Bu haber kez okundu.

Defterdar Tunçez, teknokentlere sunulan kolaylıkları anlattı
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) bünyesinde hizmet veren Antalya Teknokent (ATEK) yeni teknolojiler geliştirmek isteyen üyelerinin çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla sektörün önde gelenleriyle buluşturuyor. ATEK bünyesinde çalışmalarını sürdüren firmalar Antalya Defterdarı Veli Tunçez’le bir araya geldi. Tunçez, yapılan çalışmalar ve geliştirilen teknolojiler hakkında bilgiler aldı. Ayrıca teknokentlere sunulan kolaylıklar hakkında da bilgiler verdi.

Tunçez, üniversitelerinin iş dünyasıyla bilgi paylaşımı açısından teknokent projelerinin önemli olduğunu belirtti. Devletinde bu tür çalışmalara katılan şirketlere önemli katkılar sağladığını anlatan Tunçez, “Vergi katkısı, arazi katkısı veriliyor. 2011’de yapılan değişiklikler 2023 yılına kadar çeşitli vergilerde ciddi muafiyetler tanındı. Ayrıca damga vergisi konusunda zaten kanunda yer alan istisna ve muafiyetler var. Bunu dışında teknokent içinde yer alan hazine taşınmazları ilk 5 yıl bedelsiz sonraki yıllar ise emlak vergi değerinin binde 2’si değerinde ittifak hakkı bedeli ile hâsılat payı alınmadan yapılan bir arazi desteği var. Yönetici şirket araziyi satın almak isterse emlak vergi değeri üzerinde de satın alma imkanını var. Çok ciddi kolaylıklar sağlanıyor.” şeklinde konuştu. Firmaların yeni teknolojiler üreterek Antalya’nın ve Türkiye’nin gelişimine ciddi katkılar sağlanacağı temennisinde bulundu.

ATEK Genel Müdür Yardımcısı öğretim görevlisi Kenan Yüce de Antalya’da teknoloji üretimi yaparak şehri bu alanda da ön plana çıkarmak istediklerini söyledi.

Toplantıya katılan Akdeniz Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Feramuz Özdemir ise ATEK’in bir kuluçka dönemi yaşadığını söyledi. Yakında çok iyi ürünlerin ortaya çıkarılacağı bilgisini verdi.

Toplantıda ayrıca ATEK üyesi firma yöneticileri yaptıkları çalışmalar hakkında kısa sunumlar gerçekleştirdi. Toplantı sonunda AÜ Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Karagüzel, Tunçez'e katılımlarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,