Öne Çıkanlar tarım vairo badem çeşidi eğitim ığdır pamuğu mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Cumhuriyet Halk Parti'li(CHP) Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, AKP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'ün Büyükşehir Yasası'nı gerekçe göstererek Manavgat'ın değerlerinin alınmasını ilçe halkına şikayet etti.
Manavgat'ın değerlerinin, Antalya Büyükşehir'e geçmesiyle ilgili CHP'li belediye meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bazı siyasi parti ilçe başkanlarıyla birlikte Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet Meydanı'nda geniş katılımlı açık hava mitingi düzenledi.
Başkan Sözen, meydanda yaptığı konuşmasında, Büyükşehir Yasası bahane edilerek Manavgat'ın değerlerinin bir bir Antalya'ya taşınarak Manavgat Belediyesi'nin hizmet yapmada elinin kolunun bağlanmaya çalışıldığını söyledi.
Kendisinin 30 Mart mahalli seçimlerinde Manavgat'ın halkının sandıkta yetki vererek ikinci defa belediye başkanı seçtiği için Cumhuriyet Meydanı'nda halka gerçekleri anlatma ihtiyacı hissettiğini belirten Sözen, bununda en doğal hakkı olduğunu kaydetti.
Son günlerde Manavgat'ın değerlerinin korunması noktasında Antalya Büyükşehir ile yaşanan sıkıntılar nedeniyle bir gazetenin Başkan Sözen, ahlaksızlık ediyor yazısına tepki göstererek, 'Manavgat bizimdir, bizim kalacak' diye slogan atan kalabalığa şunları söyledi:"Manavgat halkına, değerlerine sahip çıkmak ahlaksızlıksa, sonuna kadar ahlaksız olmaya devam edeceğim. " diye konuştu.
Bazı yayın organlarının Büyükşehir Yasası'nın şartlarına uymadığı takdirde bunun sorumlusununun kendisinin olacağı yönündeki yazıla sert tepki gösteren Sözen, sandıktan yetki altından sonra hayatın en üst tepesinide, yerin en alt katını da gördüğünü işaret ederek, bu tür tehditlere boyun eğmeyeceğini kaydetti. Sözen, tehditlere boyun eğmeyeceğini vurgulayarak, şunları söyledi:"Manavgat'ta en son tehtit edilecek kişi Şükrü Sözen'dir. Ben hayatın getirisine hazır olduğumu her zaman söyledim. Siz yeterli benim arkamda olun. Hayatın hiç noktasında kaygımız olmadı, korkmadık. "
Manavgat'ta yapacakları miting için Antalya'dan çok sayıda polis getirilmesini de eleştiren Sözen, ilçede her zaman toplumsal huzurun ve birlikteliğin sembolü olduklarını, hiç zaman sen niye farklı düşüyorsun diye ötekileştirmediklerini söyledi.
Manavgat'ın değerlerinin, hiç bir yasal yetkisi olmadan 'koordinatör' atanan şahısla yapıldığını belirten Sözen, hiç bir bilgisi ve tecrübesi olmayan koordinatörün Manavgat, Oymapınar barajlarını AKP'li Akseki Belediyesi'ne, Side Limanı, plajlar, sahiller, Türkbeli, tüzel kişiliğinin kaybeden 80 köyün mera ve tarım arazisi, sahillerin su sporu gelirleri ve en sonda kendisine hiç bir bilgi verilmeden Manavgat'ın en işlek caddelerinin Antalya Büyükşehir'e dosya dosya aktararak, değerlerin ellerinden alındığı kaydetti.
30 Mart mahalli seçimler sonrası Manavgat'a hizmet etme noktasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'le hem iyimserlik içinde olduklarını belirten Sözen, ilçenin değerlerinin Manavgat'ta kalması ve korunması noktası aynı hassasiyeti kendilerinde göremedikleri için Cumhuriyet Meydanı'ndan hitap etmek zorunda kaldıklarının altını çizdi.
Manavgat'a yıllık 5 milyona yakın turist geldiğini, yıllık ülke ekonomisine 5 milyar dolar ekonomik girdi sağlayan dünyanın önemli turizm merkezinin belediye başkanlığını yaptığını vurgulayan Sözen, seçimler sonrası, Büyükşehir Yasası bahane edilerek tüm gelirlerinin ellerinden alınarak Maanavgat halkının cezalandırmak istediğini dile getirdi. Sözen, sözlerini şöyle sürdürdü:"Manavgat'ın değerlerine sahip çıkmak için buradayız. Halkımız 30 Mart'ta sandığa giderek tercihini yaptı ve beni ikinci defa belediye başkanı seçti. Büyükşehir Yasası ile 640 kilometre uzunluğu bulunan Antalya sahil şeridine büyükşehir belediyesi tek başına hizmet veremez. Biz 30 Mart'ta halkın gösterdiği milli iradeye saygı duyulmasını istiyoruz. Biz Antalya'daki milli iradeye saygı duyuyoruz. Manavgat'ın değerlerini Manavgat'ta kalmasını istiyoruz. "
AKP'li Büyükşehir tarafından ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının meydana katılmaması için tek tek arandığını vurgulayan Sözen, her türlü baskıya rağmen buraya gelen herkesin elini öptüğünü, dik duruşları için katılımcılara tek tek teşekkür ettiğini kaydetti.
Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran kalabalık Sözen'in konuşması sonrası olaysız bir şekilde meydandan dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi