Öne Çıkanlar eğitim ayçiçeği zararlıları aa ayçiçeği yetiştiriciliği lavanta

Bu haber kez okundu.

Demirtaş, Perre’deki çalışmaları yerinde inceledi
Kommagene Uygarlığı'nın 5 büyük kentinden biri olan Perre Antik Kenti'nin turizme kazandırılması amacıyla Adıyaman Valiliği koordinesinde yürütülen çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Tarihi kentte yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere şehir merkezine 3 km mesafedeki Perre’ye giden Vali Mahmut Demirtaş, çalışmalarla ilgili bilgi alarak, yürütülen çalışmaların tarihi kentin doğal yapısına uygun çağdaş ve estetik bir şekilde yapılmasını istedi. Adıyaman’da turizmi çeşitlendirmek konusunda yoğun gayret sarf ettiklerini kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, "Adıyaman Valiliği olarak turizme büyük önem veriyoruz. Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden birisi olan Adıyaman, sahip olduğu tarihi ve kültürel değeriyle adeta açık hava müzesi konumundadır. Bu nedenle ilimizin tarihi ve turistik noktalarında turizm amaçlı yapılacak çevre düzenleme ve alt yapı çalışmaları büyük önem arz ediyor. Amacımız tarihi mirası korumak ve gelecek nesillere aktarmaktır. Bu kapsamda, Perre Antik Kentinde çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Perre’de karşılama merkezi, sergi salonları, çevre ihata duvarları, 3,5 kilometre uzunluğunda travers yapı yürüyüş yolları, çıkan eserlerin özellikle mozaikli alanların korunma evleri ile festival alanı yapılmaktadır. Buradaki çalışmalar tamamlandıktan sonra bu alan TÜRSAB tarafından işletmeye açılacak ve profesyonel anlamda turizm hizmeti verilecektir." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı