Öne Çıkanlar eğitim can erik abelya ağacı fidanı vairo badem çeşidi hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Denizli’de iyi tarım uygulamalarıyla üzümde başarı elde edildi
Türkiye’nin ilk turfanda çekirdeksiz üzümünün yetiştirildiği Denizli'nin Buldan ilçesine bağlı Yenicekent beldesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteğiyle bu yıl uygulamaya koyulan "İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolu (İTU)" projesi başarıyla yürütülüyor. Proje çerçevesinde üreticilere, özellikle bitki koruma ürünlerini uygularken kimyevi maddelerin zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından maske, gözlük, eldiven, sıvı geçirmez iş elbisesi, çizme, ilk yardım çantası ve şapkadan oluşan birer paket hediye edildi. Hediye dağıtım törenine Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, Proje İl Koordinatörü Süleyman Karagül, uygulayıcılar Şule Doğan Şan ve Aybora Ötüken, Buldan İlçe Müdürü Mehmet Özgür Akkan, Yenicekent Belediye Başkanı Hacı Mehmet Kesmez, projede görevli diğer teknik personel ve üreticiler katıldı.

İl Müdürü Kutlu, burada yaptığı konuşmada sembolik hediye paketindeki malzemelerin insan sağlığı bakımından önemli olduğunu ifade ederek, hedeflerinin bütün üreticilerin kendi sağlıkları bakımından bu malzemeleri temin etmesi ve bitki koruma ürünleri uygulamalarında kullanması olduğunu söyledi. Avrupa’nın yakın gelecekte sertifikasız ürün almama yoluna gideceğine dair bir beklenti olduğunu ifade ederek, “Bu sebeple İTU sertifikasının bütün üreticiler arasında hızla yaygınlaşması gerekir. Gelecekte dış satımda sorun yaşamamak için şimdiden hazırlıklı olmamız lazım.” dedi. Aynı zamanda bir üzüm üreticisi olan Başkanı Kesmez de projeyi beldelerinde uyguladıkları için teşekkür ederek, çekirdeksiz üzümün ilk hasat edilip ilk ihracata gönderildiği bölgede Avrupa standartlarına uymanın çok önemli olduğunu vurguladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,