Öne Çıkanlar aa mikado kayısı muğlada yağmur jakaranda fidanı çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Diyanet Vakfı'nın yeni yapılanma süreci anlatıldı
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin, Türkiye genelinde vakfın şubeleri ve Kadın Aile Gençlik Merkezi’nin (KAGEM) yeniden yapılanma sürecine girdiğini söyledi.

Bilgin, Adana’da Ramazanoğlu Cami Konferans Salonu’nda şubelerin yeniden yapılanma süreci bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, vakfın her geçen gün sorumluluk alanlarının genişlediğini ve hizmetlerinin de arttığını belirtti. Vakfın, Türkiye geneli yeniden yapılanma süreciyle halkla içiçe olacağını vurgulayan Bilgin, KAGEM şubeleriyle de bayanlara yönelik hizmetlerin artacağını kaydetti.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İsmail Palakoğlu ise vakıf olarak Türkiye geneli 985 şubeye ulaştıklarını söyledi. Palakoğlu, vakıf hizmetlerinin daha nitelikli yürütebilmesi için Türkiye'de ve dünyada değişen ve gelişen şartlara göre yeniden yapılandıklarını kaydetti. Palakoğlu, bu kapsamda vakıf senedini güncellediklerini belirterek, “Stratejik plan ve bütçe esaslı çalışmaya başladık. Vakıf teşkilat mimarisi ve organizasyon şemasını düzenledik. Tüm dünya Müslümanlarını kucaklayıcı bir bakış açısı getirdik. Olağanüstü hallerde tüm insanlığın yardımına koşacak bir perspektif geliştirdik. Kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği sağladık. Vakıf faaliyetlerinde gönüllülerden destek alma imkânı sağladık. Vakfın fiziki ve teknolojik altyapısını yeniledik. Genel merkez, tüm şubeler, bağlı kuruluşlar, işletme ve iştirakleri ile yeniden yapılandık. Şu an da TDV olarak Türkiye geneli 985 şubeye ulaştık." dedi. İsmail Palakoğlu, 2010-2014 yıllarında açlık, doğal afet ve savaş mağdurlarına 280.6 milyon TL yardımda bulunduklarını vurguladı.

Programda, TDV Şubeler Koordinatörü Yavuz Kocamış ve KAGEM Müdürü Hicret Toprak da sunum yaptı. Adana İl Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Arif Gökce'nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Malatya, Mersin, Niğde, Osmaniye TDV şube başkanları ile şube görevlileri katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı