Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın sel madurları Gıda

Bu haber kez okundu.

Domuz sürülerinin zararları önlenemiyor
Yahyalı‘nın Kopçu Mahallesi'ne silajlık ve patlak mısır ekimi yapan F.Alparslan Güçlü, ektiği mısırları domuz sürülerinden kurtaramadı.

Akşam saatlerinde sürüler halinde gezen ve arazide başıboş gezen domuz sürüleri, bu günlerde genellikle mısır ekili tarlalara zarar veriyor. Bundan 5 yıl öncesine kadar ender görülen domuzlar, şimdi sürüler halinde gezmeye başladı. 25-30 tane domuzun bulunduğu sürü, insanlardan kaçmıyor ve ekili mısırların bir kısmını yiyip kalan kısmını da yatırarak ürün alınmasını imkânsız hale getiriyor.

Mısırı olanların tarlalarında silahla nöbet tutuklarını aktaran F. Alparslan Güçlü, yalnız başlarına bu domuz sürülerine karşı pek bir şey yapamadıklarını ifade etti. Yerköy Mahallesi'nde ise domuzların, yeni dikilen elma fidanlarını eğerek ya da kırarak zarar verdiği belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı