Öne Çıkanlar Üretici çiftçi tarım eğitim Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Düğün konvoylarının önünü kesmek yasaklandı
Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük beldesinde düğün konvoylarında araçların önünün herhangibir kazaya neden olmamak için yasaklandığı, uymayanlara para cezası verileceği belirtildi.
Yazıhüyük Belediyesi aldığı kararla beldede düğün konvoyuna katılan araçların önünün çocuklarca herhangi bir trafik kazasına yol açmaması amacıyla yasakladı. Yasağa uymayan çocukların ailelerine para cezası verilecek.
Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, bir süre önce başladıkları yasağa ailelerin çocuklarını uyarmasının da etkisiyle uyulduğunu söyledi.
Bu konuda duyarlı davranan çocuklara ve ailelerine teşekkür eden Çavdar “Düğünlerimizde konvoya katılan araçlar çok oluyor. Kasabamızda bine yakın çocuk var. Çocukların düğün konvoyunu durdurması ve para istemesi çok önceden beri gelen bir düğün geleneği olmuş. Ancak bu durum kazalara da neden oluyordu. Önlem alınması gerekiyordu. Belediye olarak hiç bir vatandaşımızın çocuğunun burnunun bile kanamasını istemediğimiz için yasaklama kararı aldık. Bunu vatandaşlarımıza ve çocuklara anlattık. Anlayışla karşıladılar ve yasağa uymayan olmadı” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı