Öne Çıkanlar kapanış fiyatı ağaç budaması aa hayvancılık papaz erik fidanı

Bu haber kez okundu.

Dünyaca ünlü Kırkağaç kavunları görücüye çıktı
Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde yetişen dünyaca ünlü Kırkağaç kavunları; tadı, kokusu ve dayanıklılığıyla görücüye çıktı.

Bu yıl 36.sı düzenlenen yarışmaya; TBMM Plan Bütçe ve Komisyon Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, Soma Kaymakamı Kırkağaç Kaymakam Vekili Bahattin Atçı, Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırkağaç Koordinatörü Ali Rıza Duman, İlçe Emniyet Müdürü Mithat Uysal katıldı. 15 üreticinin katıldığı kavun yarışmasının jüri üyeliğini ise İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden Mehmet Ünlü, Fatma Keskin, Ziraat Odası'ndan Berfu Boduroğlu, Çiftçi İrfan Yağmur ve Belediye Yazı İşleri Müdürü Mustafa Tırman yaptı.
Bu yıl kavun yarışmasında bir ilk yaşandı ve aynı puanı alan iki üretici arasından birinci kura çekilerek belirlendi. Buna göre 1. inci Mustafa Öntaşlı, 2. inci Mustafa Baldemir, 3. üncü Ahmet Süreyya Erol oldu.

Dünyaca ünlü Kırkağaç kavununun Ortaasya'dan tohumunun getirildiğine inanılıyor. Kavun lezzeti ile olduğu kadar şubat ayına kadar depolanabilmesiyle de önemli bir ayrıcalığa sahip.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı