Öne Çıkanlar çiftlik bank tarım new york borsası çiftçi tarım ve orman bakan yardımcısı

Bu haber kez okundu.

’Elma Toplama Aracı’ isimli projesiyle dünya üçüncüsü oldu
Teknoloji ve Tasarım Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl 10.su yapılan Uluslararası Düş Çizgisi Tasarım Olimpiyatı'nda (TTM) Sultan Murat Koleji Buruciye Lisesi Fen lisesi 9. sınıf öğrencisi Enes Bilgin, ’Elma Toplama Aracı’ isimli projesiyle dünya üçüncüsü oldu. 38 ülkeden 3494 okuldan 11649 projenin yarıştığı ‘2014 Düş Çizgisi Tasarım Olimpiyatları’nda, dünya üçüncüsü olan Bilgin, okulunun, ailesinin ve Sivas’ın gururu oldu.

Okulu Müdürü Murat Kocar, teknoloji yapıcı özelliklerinin yanında yıkıcı özellikleriyle de hayatı etkilediğine işaret ederek, “İcat ve buluşlar insan hayatını her geçen gün daha da kolaylaştırıyor. Ancak icat ve buluşların sorunları çözdüğü gibi insanın karşısına yeni sorun ve ihtiyaçları çıkarıyor. Bu sorun ve ihtiyaçları çözmenin yolu eğitimdir” şeklinde konuştu.

Sultan Murat Koleji'nin dünya ile yarıştığını ifade eden Murat Kocar, akademik başarıları sanatsal ve sportif başarılarla taçlandırdıklarını söyledi. Türkiye ve Sivas adına gurur verici başarılara ulaştıklarını ifade eden Kocar, uluslararası düzeydeki bu ve benzeri organizasyonlarda kazanılan madalyaların Sultan Murat Koleji'nin çok yönlülüğünü de ortaya koyduğunu ifade etti.

Elde edilen başarıların tesadüfi olmadığını ifade eden Kocar, “Bu başarıların altında iki, üç yıllık bir çalışma var. Ailelerin, öğretmen arkadaşlarımızın büyük fedakârlıkları var. Öğretmenlerimiz, hafta içi ve hafta sonu da olmak üzere gece gündüz sürekli bu öğrenciler ile çalışma yaparak hazırlanıyor” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı