Öne Çıkanlar Üretici çiftçi tarım Ergene havzası eğitim

Bu haber kez okundu.

Engelliler, sera ürünleri yetiştiriyor
Nevşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde hizmete kazandırılan Özel İnsanlar Merkezi’nden yararlanan engelliler için oluşturulan sera alanında çeşitli türde ürünlerin üretimine başlandı.

Özel İnsanlar Merkezi, eğitilebilir düzeydeki engellilerin zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra engelli olmanın getirdiği psiko-sosyal sorunların üstesinden gelinmesi ve onların toplumla entegre olabilmelerine yardımcı olunması amacıyla hizmete kazandırılmıştı. Özel eğiticiler nezaretinde sosyal ve sportif aktivitelerin gerçekleştirildiği merkezden yararlanan 30’a yakın engelli için Özel İnsanlar Merkezi bahçesinde yaklaşık 25 metrekarelik bir alanda sera oluşturuldu. Serada domates, biber, patlıcan, marul, maydanoz, salatalık, tere, soğan, kavun, karpuz, dereotu, pepino ve altın çilek gibi ürünler merkezden yararlanan engelli gençler tarafından yetiştiriliyor.
Sera alanında önümüzdeki günlerde alınacak ürünler, yine merkezdeki engellilerin yararlanması için tüketilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı