Öne Çıkanlar karaman il özel idare Gıda makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Engelsiz Adana Çalıştayı, 29 Aralık Pazartesi günü yapılacak
Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin birlikte düzenlediği “Engelsiz Adana Çalıştayı” 29 Aralık 2014 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Sürmeli Otel’de 09.30’da başlayıp gün boyu sürecek çalıştayda, şehirdeki fiziksel engellerin kaldırılması ve kamuoyunda konuyla ilgili farkındalık oluşturularak, toplumun bakış açısında köklü değişiklikler gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Programda ‘Engelsiz Kent Süreci’nde paydaş konumunda olan, sorundan etkilenen gruplar ve uygulamacı birimlerin bir araya getirileceğini belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Bilimsel bir bakış açısıyla durum tespiti yapılması, uygulama planları ortaya konulması amaçlanmaktadır. Katılımcı bir anlayışla belediyenin yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşlarının, engelli vatandaşlarımızla ilgili faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının, özel eğitim kurumlarının ve ailelerin bir araya gelerek konuyu tüm boyutlarıyla ele alacağı bir çalışma ortamı hazırlanmıştır. Çalıştay’da ortaya konacak sonuçlar ve öneriler, tüm kurum ve kuruluşlarımızı yakından ilgilendirmektedir. Şehrimizin engellerden arındırılması sadece kurumlarımızın gerçekleştirebileceği bir sonuç değildir. Bu nedenle sorunun toplumun her kesimine anlatılması, farkındalık yaratılması ve uygulamalarda toplumsal destek aranması gerekmektedir.” dedi.

Başkan Sözlü, bu alandaki çalışmaların, kentin çağdaş bir şehir olma, ortak karar verebilme, toplumsal faydası yüksek olan alanlarda ortak üretim yapabilme yeteneğini geliştirme yönünde önemli bir adım olduğunu kaydetti. Başkan Sözlü, “Çalışmalarımız, gerek kentimizin gerek kurumlarımızın hedeflerine ve bunlara ulaşmayı mümkün kılacak yöntemlerin belirlenmesine yardımcı olacaktır. Uzun vadeli ve geleceğe dönük bir bakış açısının yerleşmesine katkı yapacaktır. Sorunlarımıza sağlıklı ve objektif tespitler yapmak, sorunlarla mücadelede çok önemlidir. Bu nedenle Çalıştay’a destek sunan kesimlerin katılımda istekli olmaları, uygulama birimlerimizin bu konudaki kararlılığı bizleri daha kaliteli hizmet sunumunun gerçekleştirildiği, çağdaş, yaşanabilir bir Adana idealine biraz daha yaklaştıracaktır.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,