Öne Çıkanlar meyve ağacı budama teknoloji jakaranda fidanı aa kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Erkul'dan zeytin tasarısına tepki
MHP Bandırma İlçe Başkanı Karani Erkul, 'Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın zeytinlik sahaları açısından olumsuz hükümler içerdiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Erkul, tasarıda kanunda bulunmayan 'küçük ölçekli tarımsal sanayi işletmesi, tarımsal işletme ve zeytinlik saha' gibi yeni tanımlamalar getirildiğine dikkat çekti. "Getirilen zeytinlik saha tanımlamasıyla artık 25 dekardan daha küçük zeytinlikler zeytinlik saha olarak kabul edilmeyecek." diyen Erkul, kanun tasarısının ne genel ne de madde gerekçelerinde böyle bir sınırlamanın hangi amaçla getirildiğinin belirtilmediğini vurguladı.

Zeytin bahçelerinin ortalama büyüklüğünün 12 dekar civarında olduğuna dikkat çeken Erkul, sözlerine şöyle devam etti: "Sadece bu tanımlama dahi ülkemizin zeytinliklerine, zeytin ve zeytinyağı üretimine indirilmiş büyük bir darbe niteliğindedir. Bu şekilde zeytincilik sahalarımızın çok büyük bölümü kanunun koruyuculuğunun dışına çıkarılmış olacaktır. Sertifikalı zeytin fidanı dikimini ve en az 10 dekarlık kapama zeytin bahçesi oluşturulmasını yaygınlaştırmak amacıyla devlet zeytin üreticisini 2005 yılından bu yana desteklerken, 25 dekardan küçük zeytinliklerin zeytinlik saha olarak kabul edilmeyecek olması bugüne kadar verilen desteklerin sokağa atılması, bundan sonrası için de böyle bir desteğin verilmeyeceği anlamına gelmektedir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı