Öne Çıkanlar çiftçi manisa mehmet aydın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu un ihracatı

Bu haber kez okundu.

Eskişehir'de doludan zarar gören çiftçinin borcu ertelenecek
Eskişehir'de dolu yağışında 9 ilçe, 58 köy ve yaklaşık 400 bin dekar ekili alanda zarar meydana geldi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çiftçilerin T.C. Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan kredi borçlarının erteleneceğini belirtti.

Eskişehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Eskişehir'de 30 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde meydana gelen dolu yağışında 9 ilçe, 58 köy ve yaklaşık 400 bin dekar ekili alanda zarar meydana geldiği tespit etti. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, " 13 Mayıs 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ve üreticilerimizin T.C. Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin karar hem kuraklık hem de dolu afeti için geçerlidir. Bu kapsamda ilçelerimizde Hasar Tespit Komisyonları oluşturulmuş ve çalışma takvimleri hazırlanarak müracaatlar başlatılmıştır. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için İlçelerde kurulan Hasar Tespit Komisyonlarına bir ay içinde gerekli başvuruları yapmaları gerekmektedir." denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı