Öne Çıkanlar karaman il özel idare Gıda makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları ceviz bahçesi

Bu haber kez okundu.

Fındık Hasadı Bayramı'nda ilk mahsuller toplandı
Zonguldak’ta ilk defa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Alaplı Ziraat Odası tarafından 'Fındık Hasat Bayramı' düzenlendi. Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, "İl tarım müdürümüz ile Zonguldak'ta ilkleri yaşıyoruz. ÇATAK Projesi'ni gerçekleştirdi, şimdi de Fındık Hasat Bayramı'nı gerçekleştiriyor. Bizler, il müdürümüze sonsuz teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yıllarda hasat bayramını daha geniş kapsamlı yapmayı planlıyoruz.” dedi.

Alaplı Çiçekli köyünde, ziraat odası tarafından örnek bahçe ilan edilen tarlada hasat bayramı düzenlendi. Bayrama; Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik, Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, Alaplı Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şengün, Alaplı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Rafet Arslan, Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu ve CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tosun ve köylüler katıldı. Hasat bayramında konuşan Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, Zonguldak’ta ilk defa fındık hasat bayramını kutladıklarını söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik de 2012 yılında alan bazlı fındık destekleme ödemelerinde Alaplı’ya 12 milyon lira para girdiğini belirtti. Alaplı ve Ereğli'de 21 bin ton fındık rekoltesi gerçekleştiğini anlatan Çelik, “Bildiğimiz gibi fındığın dünyaya yüzde 75’ini biz karşılıyoruz. O yüzden fındık ülkemizde anımsanmayacak bir öneme sahiptir. Zonguldak‘ta özelikle Ereğli ve Alaplı’da fındık üretimi 21 bin ton rekolte gerçekleşiyor. Madem bu kadar yüksek rekolte var, neden fındık hasadı bayramı düzenlemeyelim dedik ve bu yıl ilkini gerçekleştiriyoruz. 2009 yılında 3 yıllığına başlanan alan bazlı fındık destekleme paraları, 2012 yılından itibaren 3 yıl daha uzatıldı. 2012 yılında Alaplı'ya 12 milyon lira desteklemeden para girdi. Çok anımsanmayacak şekilde üretime destek veriyoruz. Hasat bayramınının üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç ise ilçenin en büyük geçim kaynağının fındık olduğunu ifade ederek, “İlçemizde çalışanların ve emeklilerin dışında en büyük geçim kaynağı fındık. Bu noktada fındık hasadı bayramı olması çok anlamlıdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Atalarımızdan geçmişten aldığımız bu bağları bahçeleri geleceğe emanet edeceğiz. Onlara virane değil de bakımlı ve çiftçilik ruhunun devam ettiği bir anlayışla bu emaneti devam etmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından; Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik, Alaplı Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şengün, Alaplı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Rafet Arslan, Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu ve CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, fındık bahçesinde sembolik olarak fındık toplayarak ilk hasadı başlattılar.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,