Öne Çıkanlar çiftlik bank tarım new york borsası çiftçi tarım ve orman bakan yardımcısı

Bu haber kez okundu.

Fındık kabuğunun fiyatı kömüre yaklaştı
Fındık kabuğu fiyatının bu yıl kömür fiyatına yaklaştığı bildirildi.

30 Mart gecesi yağan kar nedeniyle fındık rekoltesi kadar fındık kabuğu rekoltesi de ttüştü, Veyisoğlu Fındık İşletmecisi Ali Veyisoğlu, kaloriye vurulduğunda fındık kabuğunun kömür fiyatını ileri geçtiğini aktardı.

Veyisoğlu, “ Bugün itibari ile kömür fiyatlarımız 540-550 TL arasında seyrediyor. Kabukta ise büyük çuvallar (50 kg) 25 olarak satış görüyor. Kabuğun tonu ise 500 TL’ye geliyor. Dolayısı ile kaloriye vurulduğunda kabuk kömüre önde seyrediyor. Geçen sene kabuk 12 TL ile açılış yapmıştı. Tonu 200 TL idi. Şu anda kabuğun tonu 500 TL civarında seyrediyor. Orana vurulduğunda ise yüzde 150’yi bulan bir oran ile geçen seneye göre fındık kabuğunda bir artış görüldü. Bizde kabuk yerine alternatif ürün olarak tahta çırası getirdik. Bazı müşteriler onu tercih ediyorlar. Tabi bizler de düşmesini umut ediyoruz. Yoksa piyasanın durumu hiç iyi değil.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı