Öne Çıkanlar lavanta interfresh üretim vairo badem çeşidi hünnap meyvesi

Bu haber kez okundu.

Geleceğin satranççıları Karaman’da yetişiyor
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde devam eden kurslarda geleceğin satranç ustaları yetişiyor.

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Satranç İl Temsilciliği’nin açtığı satranç eğitimleri hız kesmeden devam ediyor. Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık’ın eğitime ve spora verdiği büyük önem doğrultusunda çalışmaların kararlı bir şekilde gerçekleştiği satranç kursları öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. Satranç Eğitim Merkezi’nde ve Piri Reis Gençlik Merkezinde gerçekleşen satranç kursları üç ayrı grupta düzenleniyor ve toplam 80 öğrenciye dersleri hocaları tarafından veriyor.

Türkiye’de satranç kulübü ve satranç eğitim merkezi bakımından ilk sırada olduklarını belirten Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, ”İlimizde satranç branşında faaliyet gösteren 34 spor kulübümüz ve 4 bin 600 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Kulüplerimizden Belediye Spor Kulübü ve Sağlık Spor Kulübü birinci ligde, diğer otuz iki takımımız ise ikinci ligde mücadele etmektedir. Faaliyet gösteren Satranç Eğitim Merkezimiz ise Türkiye’nin en büyük Satranç Eğitim Merkezi'dir. Milli Takım Havuzunda ve Türkiye’nin ilk 120 sporcusu arasında sporcuları olduğunu kaydeden Kısacık, Karaman’daki satranç antrenörlerinden 10 tanesinin 2.kademe olduğunu, bunun yanında bir ulusal ve bir de uluslar arası hakem olduğunu ifade etti.

İnsan vücudunun sağlıklı olması için spor yapmanın büyük önemi olduğunu, nasıl ki bedeni geliştirmek ve zinde tutmak için çeşitli sporlar yapılıyorsa, beynin de sporunun satranç olduğunu belirten İl Müdürü Kısacık, "Buraya satranç öğrenmeye gelen çocuklarımızı ve onları buraya getiren velilerini tebrik ediyorum. Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören çocuklarımızın büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Ben de her zaman öğrencilerimizin yanında ve destekçileri olacağım" şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi