Öne Çıkanlar aa mikado kayısı jakaranda fidanı çit mazı fidanı dikimi makam aracı

Bu haber kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden 'Tarım ve İnsan' konulu sergi
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bir alışveriş merkezinde ‘Tarım ve İnsan’ konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Sergi açılışında konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş, Kırıkkale’deki tarımsal faaliyetler hakkında çeşitli bilgiler verdi. Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisinin açılışı için bir araya gelindiğini açıklayan Kırıkkale Valisi Ali Kolat ise “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız 5'incisi düzenlenen bu fotoğraf sergisinde oldukça olumlu sonuçlar aldı. Fotoğrafları incelediğimiz zaman hepimiz o fotoğraflardan kendimize bir pay çıkarabileceğiz. Tebessüm edeceğiz. Oradaki sıkıntıları göreceğiz. İnsanımızın emeğini göreceğiz.” dedi.

İlin tarımsal yönden iyi bir potansiyelinin bulunduğunu belirten Kolat, “Ama bunun çok iyi değerlendirildiği kanaatinde değilim. Arazimizin yüzde 90’ını hububatla değerlendiriyoruz. Bunu ürün çeşitliliği açısından yaygınlaştırmamız gerekiyor. Meyveciliği ve hayvancılığı artırmamız gerekiyor. Ciddi çalışmalar ve atılımlar yapılıyor. Arazimizin yüzde 14 ‘ü sulanabiliyor. Bu oranın çok düşük olduğu kanaatindeyim. Ama gerek DSİ’nin gerekse İl Özel İdaresi'nin ve vatandaşımızın kendi içerisinde yaptığı çalışmalarla bu oranı artıracağız. Bu oranın artmasıyla inşallah Kırıkkale’nin kendine has tarım yapısı önplana çıkacak. Biz burada üzümümüzün, cevizimizin ve kavunumuzun önplana çıkmasını istiyoruz. Bu yönde güzel çalışmalar var.” diye konuştu. Sergiye; İl Jandarma Komutanı Harun Karabulut, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, il müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı