Öne Çıkanlar palmiye ağacı destekleme çiftçi mehmet aydın fındık

Bu haber kez okundu.

Gök: En az teşvik alan illerden biriyiz
KOSGEB toplantısında konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ekrem Gök, üyelerinin toplantılara katılmamasına yakındı. İşadamlarında projeler karşı duyarlık olmadığını belirten Gök, Kırıkkale’nin az proje veren ve en az teşvik alan iller arasında yer aldığını açıkladı. Teşvik sisteminde Kırıkkale’nin 4. bölgede, OSB’de ise 5. bölgede bulunduklarını belirten Gök, kimsenin Kırıkkale’ye yatırım yapmadığını ve bunun Kırıkkale’nin ayıbı olduğunu söyledi.

Ticaret ve Sanayi Odası Ekrem Gök, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği KOSGEB toplantısına katıldı. Gök, daha önce sanayi kenti olarak anılan Kırıkkale’de son zamanlarda yok olmaya başlayan sanayi kültürünün kurulmakta olan Silah Mühimmat Organize Sanayi Bölgesi’yle yeniden canlanacağını söyledi. Gök, proje üretiminde de Kırıkkaleli girişimcilerin yeterince faal olmadığını bildirdi. Gök, Kırıkkale’de sanayinin gelişmesi için, siyasilerin bürokratların, işadamlarının ve halkın koordineli bir şekilde çalışması gerektiğini ifade etti. Teşvik sistemi kapsamında devletin yatırımcılara destek verdiğini, yatırımcıların ise dosya hazırlamaya erindiğini belirten Gök, bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini kaydetti.

AHİKA proje desteklemesi kapsamında Kırıkkale’nin 3-4 projesi olduğunu, diğer illerin ise 40-50 proje sunduğunu belirten Gök, Valilik bünyesinde kurulan proje ofisinin bu açığı kapatmak için çalıştığını ifade etti. Kırıkkale’nin gelişmesi için herkesin taşın altına koyması gerektiğini söyledi. TUBİTAK’ın kentte destek verecek proje bulamadığını belirten Gök, kent genelinde proje eksikliği olduğunu ve üniversiteye kurulacak olan Teknokent’in bu açığı kapatacağını iddia etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı