Öne Çıkanlar meyve ağacı budama teknoloji jakaranda fidanı çit mazı fidanı dikimi Gıda

Bu haber kez okundu.

Göletlere 200 bin pullu sazan yavrusu bırakıldı
Kayseri’de bulunan üç ayrı gölete, her biri 3-5 gram ağırlığında olan toplam 200 bin adet pullu sazan yavrusu bırakıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Kayseri İl Müdürlüğü, bakanlığın '2014 Yılı Balıklandırma Programı' kapsamında göletlere yavru balık bıraktı. Müdürlükten yapılan açıklamada, Bünyan ilçesi Elbaşı Göleti'ne 65 bin, Felahiye ilçesi Darılı Göleti'ne 65 bin ve Kepiç Göleti'ne 70 bin adet olmak üzere, toplamda 200 bin adet, ortalama 3-5 gram ağırlığında pullu sazan yavrusu (Cyprinus carpio) bırakıldığı bildirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, yaptığı açıklamada, balık etinin insan beslenmesinde büyük önemi olan bir gıda ve protein kaynağı olduğuna dikkat çekerek, “Besin stoklarımızın korunması, sürdürülebilir avcılığın devamı ve ekosistemin zarar görmemesi için olta balıkçılarının ve tüm vatandaşların 'Boy ve mevsimsel av yasaklarına' uymaları ve bu konuda duyarlı olmaları gerekmektedir. Ancak bu şekilde yapılan balıklandırma çalışmalarının göl ekosistemini canlı tutmaya ve yöre halkının gölden istifade etmesi hedefine ulaşmasını sağlayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Sazan balığı, çevre şartlarına ve hastalıklara dayanıklılığı, yüksek büyüme hızı, bir seferde ortalama 200-300 bin adet yavru vermesi gibi özelliklerinden dolayı balıklandırma çalışmalarında tercih ediliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı