Öne Çıkanlar Gıda şap aşısı tarım ve orman bakanı üretim can erik hasadı

Bu haber kez okundu.

Gürleyk'teki kültür etkinliği incir festivaline dönüştü
Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Dalaman Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen organizasyonda, Dalaman'a bağlı Gürleyk Mahallesi'nde Adem Kazan, Türk Halk Müziği konseri verdi. Ardından Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Ekibi, "Beş Yıldızlı Rezalet" adlı oyunu sahneledi. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, bu organizasyonun bundan sonra her yıl aynı tarihte, "Gürleyk İncir Festivali" olarak yapılacağını söyledi.

Gürleyk sakinleri, mahallelerinde daha önce hiç yapılmayan bu organizasyona büyük ilgi gösterdi. Diğer mahallelerden de yüksek oranda katılım oldu. Organizasyonun sonunda Başkan Şaşmaz, sanatçısı Kazan'a plaket verdi. Bir açıklama yapan Şaşmaz, "Dalaman Belediyesi olarak her zaman bu tür faaliyetlerin içerisinde olacağız. Bu etkinliği düzenlememizde emeği geçen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e, tiyatro ekibini gönderdiği için teşekkür ederim. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi'ye de değerli sanatçımız Adem Kazan'ı buraya kadar gönderdiği için teşekkür ederim. Gürleyk Mahallemiz'de bundan sonra her yıl aynı tarihte bu organizasyonu festival olarak yapacağız. Buraların inciri çok güzel olur, bu güzel incirimizi tanıtmak için bu festivalin adını "İncir Festivali" yapmayı düşünüyoruz. Bundan sonra festivallerimiz ve etkinliklerimizi sadece şehir merkezinde değil, tüm mahallelerimizde yapacağız. Gürleyk ve diğer mahallelerimize, bu etkinlikte emeği geçen herkese gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,