Öne Çıkanlar lavanta trakya Gıda özel sektör teşvikleri ilaç zehirlenmesi

Bu haber kez okundu.

Hatay'da kaçak moloz dökenlere ağır yaptırımlar getirildi
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatıyla çalışmalara başlayan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, çevreye ciddi zarar veren hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıklarını sorun olmaktan çıkarmak için yoğun mesai harcıyor.

İskenderun yolu 18. km Arpahan mevkiinde hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıkları depolama ve yeniden değerlendirme alanı oluşturan HBB, bu alanı Antakya ve Defne ilçelerinin hizmetine sundu. Yol ve dere kenarlarına kaçak dökülen molozların temizlik işlemlerini ivedilikle yapan ve bu çevre kirliliğinin tekrar yaşanmaması için zabıta personeliyle ortak çalışan çevre ekipleri gerekli uyarı levhalarını da bu alanlara astı.
Diğer ilçeler için de aynı çalışmaların yapılacağını açıklayan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolgun: “Biz diğer ilçe belediyelerimizden söz konusu atıkların depolama ve yeniden değerlendirilmesi alanlarının belirlenerek bize bildirmesini istedik. Mutlak suretle kaçak dökümlerin ve bunun yarattığı çevre kirliğinin önüne geçeceğiz. Bu konuda vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını bekliyoruz.” dedi.

Kaçak dökümler için ücret tarifesini, 28.11.2014 tarih ve 202 sayılı belediye meclisi kararıyla belirleyen belediye, küçük araçlar ve kamyonetler 10, tek dingilli kamyonlara 25, çift dingilli kamyonlara 40, 3 dingilli kamyonlara 60, 4 dingilli büyük TIR’lar için de 70 TL’lik tarifenin uygulanacağını açıkladı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kabahatler Kanunu’nun 41-4 maddesi gereğince, inşaat atık ve artıklarını, toplanması ve depolanmasına ait yerler dışına atan kişilere 189 TL ile 5 bin 792 TL arasında para cezası uygulayacak. İnşaat faaliyetinin bir tüzel kişi adına yürütülmesi durumunda ise idari para cezasının 189 TL ile 9 bin 663 TL arasında uygulanacağını, ayrıca söz konusu atıkların kaldırılmasına ilişkin masrafında kişilerden tahsil edileceğini duyurdu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi