Öne Çıkanlar akif özkaldı vairo badem çeşidi ılısu barajı çiftçi yüksek planlama kurulu

Bu haber kez okundu.

Hazırgiyim ve konfeksiyonculara seminer
Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), ‘Uluslararası Muhasebe Standartları ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’ semineri düzenledi.

Eğitmen Dr. Ali Atilla Parek tarafından verilen eğitime ihracatçı firmaların temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitimde, uluslararası muhasebe standartlarına giriş, standartların önemi, muhasebe standartlarının gelişimi ve oluşum süreci, kavramsal çerçeve, Sermaye Piyasası Kurulu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu, Türkiye Muhasebe Standartları gibi konular ele alındı.

Finansal raporlamanın amaçlarından bahseden Dr. Ali Atilla Parek, şu bilgileri verdi: “Finansal raporlamanın temel amacı, işletmeyle ilgili tarafların ve yatırımcıların bilgi ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Finansal tablolar, işletmenin geleceğine ilişkin karar alınması ve geçmişte verilen kararların değerlendirilmesine yardımcı olmalıdır. Bu amaç doğrultusunda Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu tarafından yayımlanan Uluslararası Muhasebe Standartları/Uluslararası Finansal Raporlama Standartları Avrupa Birliği listesindeki borsada işlem yapan tüm şirketler tarafından 2005 yılında kullanılmaya başlanmış, aynı tarih itibariyle birçok ülke ile birlikte Türkiye’de de Uluslararası Muhasebe Standartlarına uyum çalışmaları başlatılmıştır.”

Ülkelerin muhasebe sistemleri arasında birçok farklıklar bulunduğunu da ifade eden Dr. Parek, “Bu farklıklara, farklı ekonomik, politik, sosyal ve kültürel çevre şartları neden olmaktadır. Muhasebede uyumlaştırma, çeşitli ve değişik muhasebe uygulamalarını tekdüze olarak yönlendiren çalışmalar biçiminde nitelendirilebilir. Standardizasyon, muhasebe tekniği ile ilgili bazı uluslararası kuralar biçiminde ortaya çıkmaktadır. Uluslararası işletmelerin sayısının giderek artması, muhasebe uygulamalarının uyumlaştırılması ihtiyacını doğuran başlıca neden olmuştur.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,