Öne Çıkanlar lavanta trakya Gıda özel sektör teşvikleri vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

‘Helal gıda ve sağlıklı beslenme’ semineri
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tahir Kahraman, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Nezehat Çeçen Konferans Salonu'nda seminer verdi. Doç. Dr. Kahraman, son günlerin en çok tartışılan konularından biri olan ‘Helal Gıda ve Sağlıklı Beslenme’ hakkında konuştu.
Doç. Dr. Kahraman sunumunda, acımasız üretim ve tüketim kültürü arasında sıkışıp kalan helal gıda kavramının, İslam dinini kabul edip, İslam dinine göre yaşayanlar için giderek daha fazla önem kazandığına dikkat çekti. Ayrıca helal gıda nedir, katkı maddeleri haram mıdır? Gibi sorulara cevap bulmak için ‘Helal Gıda Platformu’ kurulduğunu ve platforma www.helalvesaglikli.org.tr internet adresinden ulaşılabileceğini kaydetti.
“Helal gıda, besinlerin çiftlikten sofraya geliş sürecinde İslam’a uygun bir süreçten geçmesidir” diyen Doç. Dr. kahraman, İnancımızda beslenmenin yeri ne? Sorusuna; ‘Ey iman edenler! Size verdiğimiz rızıkların temiz/helal olanlarından yiyin’ ayeti ile cevap verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi