Öne Çıkanlar akif özkaldı vairo badem çeşidi ılısu barajı çiftçi yüksek planlama kurulu

Bu haber kez okundu.

Hibe desteklerinde Bursa 3. sırada
Bursa’nın hibe desteği kullanımında iller arasında Marmara bölgesinde ikinci, Türkiye genelinde üçüncü sırada yer aldığı belirtildi.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi, BOSB, TÜBİTAK ve Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğinde seminer düzenledi. BTSO Seminer Salonu’nda ‘TEYDEB Destek Programları Tanıtımı ve Proje Yazılımlarında Dikkat Edilecek Hususlar’ başlığıyla gerçekleştirilen seminere, TÜBİTAK’tan Çiğdem Saral ve Esra Aydoğdu, Teknoloji Transfer Ofisi’nden Ahmet Yavuz’un konuşmacı olarak katıldı.
Çiğdem Saral, ‘Ar-Ge ve Yenilik Destek Programları’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Bursa’nın 1995-2012 yılları arasında ilk yirmi il içinde 3’üncü sırada yer aldığını belirten Çiğdem Saral, "1995 ve 2013 yılları arasında Bursa için bakacak olursak 1485 proje başvurusu yapılmış. Bunun 950 projesi desteklenmiş. 387 firma proje desteğinden faydalanmış ve toplam 512 milyonluk bir hibe destek gerçekleşmiş durumdadır. Bursa bu rakamla Marmara bölgesinde ikinci, Türkiye genelinde üçüncü sırada yer alıyor." dedi.

Esra Aydoğdu ise destek programlarına ilişkin detayları paylaştığı sunumunda katılımcıların güncel bilgi takibi yapabilmeleri için TÜBİTAK’ın internet sayfasını incelemeleri halinde konuyla ilgili her türlü bilgiye erişebileceklerini belirtti.

Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi çözüm ortağı Ahmet Yavuz, seminerde katılımcıların programlara ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,