Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi eğitim tarım mikado kayısı abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

İsmet İnönü Mudanya'da anıldı
Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı, Mudanya Mütarekesi’nin baş mimarı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın silah arkadaşı İsmet İnönü, ölümünün 41. yıldönümü olan 25 Aralık’ta Bursa’nın Mudanya ilçesinde törenle anıldı.

CHP Mudanya İlçe Başkanlığı tarafından Mudanya Mütareke Müzesi karşısındaki İnönü Heykeli’nin bulunduğu 'Mütareke Anıtı'nda düzenlenen anma programına, CHP Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel, Bursa İl eski Başkanı Metin Çelik’in yanı sıra Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, belediye meclis üyeleri ile il ve ilçe yöneticileri katıldı. CHP Mudanya İlçe Başkanı Selahattin Avcı’nın, anıta çelenk sunumu ardından, İnönü’nün askeri ve siyasi kimliği hakkında bilgiler verdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kişilerin değil milyonlarca şehidin eseri olduğunu ifade eden Avcı, çok zor koşullarda elde edilen Cumhuriyet değerlerinin bugün AKP iktidarı tarafından bir bir yok edildiğini, Atatürk ve İsmet İnönü gibi devlet adamlarına artan saldırılara karşı duruşu güçlendirerek, onlara daha büyük tutkuyla sahip çıkılması gerektiğini kaydetti. Daha sonra söz alan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise, Türk Milleti’nin Milli Şefi ve Mudanyalıların fahri hemşehrisi olan İnönü’yü asla unutmayacaklarını belirterek, ölümünden duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi