Öne Çıkanlar eğitim üretim tarım çiftlik bank new york borsası

Bu haber kez okundu.

ITSO, ihracatı Isparta ürünleri ile tırmandırmak istiyor
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası(ITSO), ihracatı artırmak, yabancı yatırımcıları Isparta’ya çekmek ve çeşitli iş bağlantıları kurmak amacıyla yurtdışı gezisi düzenledi.

ITSO, düzenlediği yurtdışı iş gezileri kapsamında, 39 üyesini Avusturya, Slovakya ve Macaristan’a götürdü. İhracat hedeflerine ulaşmak amacıyla düzenlenen gezide Isparta ve ürünleri tanıtıldı. Viyana, Bratislava, Budapeşte'ye yapılan gezide resmi kurumlar ziyaret edilirken, bu şehirlerin önde gelen firmaları ile de görüşüldü. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, gittikleri her yerde Isparta’nın başta ekonomik durumu olmak üzere kültürel, sosyal değerleri ve turizm potansiyelleri ile işbirliği yapılacak sektörlerini tanıtma imkanı bulduklarını belirtti. Avusturya ile Türkiye’nin birçok benzer yönü olduğunu dile getiren ITSO Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya, özellikle çevre, geri dönüşüm, tarım hayvancılık, orman ürünleri ve yenilenebilir enerji alanlarında kendini oldukça geliştiren Avusturya’nın Isparta ile işbirliği yapabileceğini söyledi.

Avusturya, Slovakya ve Macaristan ile Avrupa Birliği üyesi olmaları sebebiyle çeşitli imtiyazların olduğu ticari anlaşmalar yapıldığını hatırlatan Sarıkaya, "Isparta ilinin 2013 yılı toplam ihracat rakamı 234 milyon dolardır. Bu rakamdan sadece 3 milyon doları Avusturya’ya ile gerçekleşmektedir. Avusturya, ilimizin ihracat yaptığı 107 ülke arasında 17. sırada yer almaktadır." dedi. Avusturya'ya gerçekleşen ihracat sektörlerini ip, çanta, balık ürünleri, reçel, meyve suyu, kozmetik mermer ve yaş meyve-sebze olarak sıralayan Sarıkaya, "Bu iş gezimizde Avusturya’ya olan ihracatımızı ve sektörlerin sayısını nasıl artırabilir ve teknolojik anlamda Avusturya ile ne gibi bağlantılar kurabiliriz bunları düşündük." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı