Öne Çıkanlar trakya eğitim özel sektör teşvikleri tarım ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

'İyi Dersler Şoför Amca Projesi'nin eğitim çalışması yapıldı
Muğla'nın Fethiye ilçesinde ilçe jandarma komutanlığı trafik timi tarafından servis şoförlerine yönelik 'İyi Dersler Şoför Amca' projesi hayata geçiriliyor. Proje ile öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konusunda bilgi ve becerilerini artırarak şoförlerin kapasitesini geliştirmek amaçlanıyor. Proje kapsamında ilçedeki servis şoförlerine yönelik ilk eğitim çalışması yapıldı.

Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans salonunda düzenlenen eğitim programına Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförleri katıldı. İyi Dersler Şoför Amca projesi kapsamında düzenlenen programda, Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı 11. Jandarma Trafik Timi personellerinden Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet Şen ve Jandarma Kıdemli Uzman Çavuş İsmail Yiğit tarafından bilgiler aktardı. Türkiye genelinde meydana gelen servis kazaları şoförlere fotoğraflar ve sinevizyon eşliğinde izlettirildi.

Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet Şen, İyi Dersler Şoför Amca Projesi'nin Türkiye genelinde aralarında Muğla'nın da bulunduğu 10 pilot il de uygulandığını açıkladı. Servislerde disiplinin sağlanması ile ilgili olarak bilgiler veren Mehmet Şen, çocukların kendilerine nasıl davranılırsa aynı şekilde karşılık verdiğine işaret etti. Servis şoförlerinin çocukları büyük insan gibi dinlemesi gerektiğinin altını çizen Şen, "Servis kurallarını zamanında koyar ve kendinizde bu kurallara uyarsanız çocuklarda sizi örnek alır. Öğrencilerin yanında kesinlikle kaba ve argo kelimeler kullanmayınız. Çünkü onlar sizleri kendilerine örnek alırlar.” dedi.

Direksiyonda hız arttıkça görülenlerin azaldığını aktaran Şen, "Bu nedenle hız limiti kurallarına uyulması gerekmektedir. Direksiyonda telefonla konuşmak belki de ödeyecek olduğunuz en büyük faturaya neden olacaktır. Araca bindiğiniz esnada hem kendiniz hem de öğrencilerin emniyet kemerlerini takınız ve ondan sonra aracı hareket ettiriniz. Araç bakımları çok önemlidir. Kış aylarında kış lastiği taktırınız. Aracınızın iki lastiğini değiştirmeniz gerekiyorsa yeni lastikleri mutlaka arkaya takınız.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi