Öne Çıkanlar şap aşısı Gıda üretim can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

İzmir Orman Müdürlüğü bir saatte 10 bin fidan dağıttı
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, her yıl sonu gelenek haline getirmiş olduğu, “Yeni yıla girerken ağaç kesmeyelim, fidan dikelim” kampanyası kapsamında, Karşıyaka ilçesinde çeşitli türlerde 10 bin adet fidan dağıttı. Karşıyaka Vapur İskelesi yanında kurulan stantta ücretsiz dağıtılan çam, servi, zakkum ve defne fidanları, olumsuz hava şartlarına rağmen vatandaşlardan büyük ilgi gördü bir saat içinde tükendi.

Fidan dağıtımına Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ile birlikte katılan ve yeni yıl öncesi çam ağacı kesimini engellemek için kampanyayı başlattıklarını dile getiren İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, "Her yıl geleneksel olarak yeni yıla girerken vatandaşlarımıza fidan dağıtıyoruz. Yıllar önce yeni yıl zamanlarında, Noel ağacı süslemek adına ormanlara girilip kaçak ağaç kesimi yapılıyordu. Son yıllarda ağaç kesimi konusunda ağır yaptırımlar var. Ülkemiz, son yıllarda ağaçlandırma seferberliğiyle beraber ormanlık alanlarını arttıran bir ülke haline geldi. Özellikle genç kuşağımız, ağaç dikimi konusunda çok duyarlı hale geldi. Özellikle genç kuşaklarda ağaç sevgisini arttırmak amacıyla birçok önemli çalışmalar yapıyoruz. Zaten ağaca ve ormana duyarlı olan İzmirlilerden aldığımız bu tür tepkilerle çalışmalarımızın meyvelerini aldığımıza inanıyorum." dedi. Kaymakamı Yücel de İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bütün Karşıyakalılar adına teşekkür ederken ilçe halkının ağaç sevgisi ve doğaya düşkünlüklerini bu etkinliğe göstermiş oldukları muhteşem ilgiyle bir kez daha sergilediklerini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,