Öne Çıkanlar çiftlik bank tarım new york borsası tarım ve orman bakan yardımcısı çiftçi

Bu haber kez okundu.

İzmir'deki tarım üreticileri Özel İdare malları için bildiri yayımladı
Kapanan İzmir İl Özel İdaresi'ne ait malların Maliye Hazinesi'ne devredilmesine tepki gösteren tarımdaki üretici temsilcileri, ortak bir bildiri hazırlayarak malların şehre bırakılmasını istedi. Bildiride, “Tarım kesimi olarak yıllardır İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin samimi ve etkin destekleriyle ayakta durduk. Tüm talebimiz, İzmir’de üreticiye yönelik bu hizmetlerin artarak devamıdır. Bunun yolu da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin güçlenmesinden geçmektedir.” denildi.

35 tarımsal kalkınma kooperatifi ve ziraat odalarının imza koyduğu bildiride, şu ifadelere yer verildi: “Üretim yollarının asfaltlanmasından üretici kooperatiflerinin sözleşmeli alım yöntemiyle güçlendirilmesine, Süt Kuzusu projesinden fidan dağıtıma, organik tarımın yaygınlaştırılmasından eğitim çalışmalarına kadar onlarca projeyle her zaman yanımızda olan belediyemiz, bu yönüyle Türkiye’ye de örnek olmuştur. Gözden kaçırılmaması gereken bir diğer husus ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sınırlarının, büyüyerek 1 milyon 200 bin hektara dayanmasıdır. Dolayısıyla eskisinden çok daha geniş bir coğrafyada hizmet zorunluluğu doğmuştur. ‘Özel İdare malları Büyükşehir Belediyesi’ne devredilsin’ talebimizin altında, sadece ve sadece bu gerçekler yatmaktadır. Bizler tarım kesiminin temsilcileri olarak taraf değiliz ancak üreticilerimizin hakkını hukukunu koruma konusunda sonuna kadar mücadele etmekten geri kalmayacağımızın da bilinmesini isteriz. 6360 Sayılı Büyükşehir Kanunu çerçevesinde, bu kentin yerel servetinin yine bu kentte kalması gerektiğini düşünüyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı