Öne Çıkanlar lavanta trakya Gıda ilaç zehirlenmesi özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

Kadın girişimciler Kaymakam Cinbir’i ziyaret etti
Silifke Girişimci Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir’i makamında ziyaret ederek dernek hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Cinbir’e derneğin faaliyetleri ve kuruluş amaçları hakkında bilgi aktaran dernek başkanı Yeşim Altun, şunları söyledi: “Dernek olarak bugüne kadar çok güzel projelere imza attık. Amacımız ve hedefimiz; kadınlar, kadınların toplumdaki sosyal ve ekonomik alanda var olmalarıdır. Bu anlamda birçok çalışma yaptık. İçişleri bakanlığının desteği ile 30 kadına hem kurs, hem iş, hem aş, hem de meslek belgesi verdik. Bu anlamda Silifkemizin tanıtımına katkı sunarak ilçenin 400 ayrı eserini kaşıklarda tanıttık. Mersin’de düzenlenen 13. Akdeniz Oyunları için 5 bin adet tahta kaşık hazırladık. Bu anlamda sadece Türkiye’de değil Silifke’yi dünyaya tanıtmış olduk. Bunun yanı sıra kadınlara yönelik KOSGEB girişimcilik kursunu açtık ve şu an ilçemizde KOSGEB destekli 3 kadın işletmecisi iş yeri açtı. Yine el becerilerini geliştirme ve meslek edinme konusunda çeşitli kurslarımız açılmıştır. Bu çalışmalarımızla birlikte kadınların daha aktif olmasını sağlamayı hedefledik ve çalışmalarımız aktif bir şekilde devam edecektir.”

Kaymakam Şevket Cinbir ise “Kadınlarımız kendi ayakları üzerinde durabilmelidirler. Toplumda söz hakkına sahip olabilmeleri için ekonomik özgürlükleri de çok önemlidir. Bu anlamda devletin birçok destek kaynağı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yine kaymakamlık ve şahsım olarak ne gerekiyorsa desteklemeye hazırım. Yeni projelerinizi benimle paylaşmanızı isterim.” diye konuştu.

Girişimci kadınlar, Kaymakam Cinbir’e Silifke Kalesi figürlü tahta kaşık hediye etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi