Öne Çıkanlar tarım jakaranda fidesi vairo badem çeşidi oya ağacı fidanı dr ahu pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Karacabey’de 50 bin dekar domates, biber ve mısırı dolu vurdu
Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Çelik, gerçekleşen aşırı yağışlar ve dolu sonucu Karacabey’de ki 50 bin dekar arazideki domates, biber ve mısır ekili alanların zarar gördüğünü söyledi.

Aşırı yağış ve dolu zararının merkezinde kalan Yenisarıbey Köyünde incelemelerde bulunan Ömer Çelik, daha sonra çiftçilerle bir araya gelerek üreticilerin sorunlarını dinledi. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Çağdaş Çeki'nin eşlik ettiği Çelik, daha sonra Karacabey Ziraat odası Başkanlığına geçerek Karacabey'de tarımsal ürünlerde oluşan zararla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İnceleme ile ilgili bilgi veren Ömer Çelik, durumu yerinde gözlemleyerek; zararın boyutu, üreticilerin sorun ve talepleri hakkında bilgiler aldığını kaydetti.

Hasar tespit çalışmalarına başladıklarını anlatan Ömer Çelik, yaklaşık 50 bin dekar arazideki domates, biber ve mısır ekili alanların zarar gördüğünü aktardı. Zararın kesin boyutunun ise hasar tespit çalışmaları sonrasında ortaya çıkacağını aktaran Ömer Çelik, hasar gören çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik mevzuatlar çerçevesinde çalışma yapılacağını sözlerine ekledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,