Öne Çıkanlar can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı üretim

Bu haber kez okundu.

Karakuş: Yolsuzluk dosyaları kapatılsa da vicdanlarda mahkum oldular
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Malatya Şubeler Platformu Sözcüsü Ali Tufan Karakuş, "AKP iktidarı, kamu kaynaklarının nasıl talan ettirildiğinin tüm çıplaklığı ile ortaya çıktığı (yolsuzluk) operasyonlarının üzerini kapatmak için tüm çabayı gösterdi. Dosyayı tümüyle kapatsalar da halklarımızın vicdanlarında çoktan mahkûm olmuşlardır." dedi.

AKP iktidarının kamu kaynaklarının kimlere ve nasıl talan ettirildiğinin tüm çıplaklığı ile ortaya çıktığı operasyonların üzerini kapatmak için tüm çabayı gösterdiğini vurgulayan Karakuş, şöyle devam etti: "Yolsuzlukların üzerinin örtülmesi için devlet kurumları, kadroları ve yasalar adeta hallaç pamuğuna çevrildi. Kısa süre önce 'kargalar güler' diyerek reddettikleri Cemaat yapılanmasının tasfiyesi adı altında on binlerce polis, yargıç, savcı ve bürokratın yerleri değiştirildi. Yeni atananlar bile birkaç gün sonra görevlerinden alınıp başka yerlere sürüldüler.Ayakkabı kutularında, yatak odalarındaki çelik kasalarda, adli fotoğraf ve videolu tespitlerde yeralanonmilyonlarca dolar ve euro rüşvet kaydına; tonlarca altın transferine ilişkin kayıt ve belgelere, MASAK, Emniyet, MİT gibi devletin kilit kurumlarının doğrulayıcı nitelikli raporlarına, zırhlı Mercedeslerle 5 müteahhitten havuza 650 milyon dolar aktarılmasına ilişkin görüntülere, telefon kayıtlarında tüm bu rüşvet trafiğinin açık açık konuşulmasına rağmen 17 ve 25 Aralık Operasyonları Hükümetin bir dizi yasal değişiklik yapması ve tüm savcı ve hakimleri, emniyet amirleri ve polisleri görevden almasıyla durdu."

10 bin kamu görevlisinin görev yerinin değiştirildiğini söyleyen Karakuş, bunlardan 500’e yakınının açığa alındığını ifade etti. Hükümetin Meclis’e gönderilen yolsuzluk fezlekesinin TBMM gündemine alınmasını aylardır engellediğini anımsatan Karakuş, "Peki niye engellendi? Savcılığa sunulan 1000 sayfalık polis fezlekesinde ne vardı ki, devlet sırrına dönüştürülmüştü? Görevden alınan polisler, 'Ortaya çıkardıklarımız nedeniyle kızaktayız' derken neyi kastediyorlardı? Bu düzen yolsuzluk ve çürümüşlük üretiyor. Çünkü AKP’nin ekonomi programı ve arkasındaki zihniyet yolsuzluğu, rüşveti ve rant bölüşümünü bir anlayış olarak benimsemiş, içselleştirmiştir. Nitekim bütçe ve kaynakların nerelere aktarıldığına kısaca bir göz atmak bile bu gerçeği göstermektedir. Aklımızla alayedercesine tam da 17 Aralık’tan bir gün önce dosyayı tümüyle kapatsalar da halklarımızın vicdanlarında çoktan mahkûm olmuşlardır. Mücadelemiz ile er ya da geç yargı önüne çıkacaklarından da kuşkumuz yoktur. Bu hastalığın başlangıcı 17 Aralık sonuda 25 Aralık değildir. Konuşulanlara bakılırsa herkes kendisini, sütten çıkmış ak kaşık sanıyor. Bunların hesabını bu kirli işleri birlikte yapanlar soramaz. Gündem değiştirmelerle, algı operasyonlarıyla, tehdit ve baskılarla, anti demokratik yasalar ve 12 Eylül anayasasına sığınmakla AKP kendisini kurtaramayacaktır. AKP halklarımıza, emekçilere, barış ve demokrasi mücadelesi verenlere karşı işlediği suçların hesabını verecektir." ifadelerini kullandı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi