Öne Çıkanlar Adilcevaz paulownia mazı tohumu çimlendirme tarım ordu fındık fiyatları

Bu haber kez okundu.

Karaman ağustos ayında 28.6 milyon dolarlık ihracat yaptı
Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü Dış Ticaret İstatistiklerinden “Karaman ili dış ticareti 2014 Ağustos” konusunda bir basın bülteni hazırladı. 2014 Ağustos ayı geçici sonuçlarına göre, 2014 Ağustos ayı itibarıyla Karaman'ın toplam ihracatı 28,6 milyon dolar olarak gerçekleşti.

2014 Ağustos ayı itibarıyla Karaman'dan 28,6 milyon dolar değerinde ihracat gerçekleştirildiği belirtilen bültende İhracat değeri bir önceki yılın aynı ayına göre (20,7 milyon dolar) yüzde 38 artış gösterdi. Karaman'da 2014 Ağustos ayında en fazla ihracat 6,9 milyon dolar ile Suriye’ye gerçekleştirildi. Bu ülkeyi 4,2 milyon dolar ile Irak ve 1,7 milyon dolar ile Suudi Arabistan izledi. 2013 Ağustos ayında ise en fazla ihracat 4,4 milyon dolar ile Irak’a yapıldı. Bu ülkeyi 1,6 milyon dolar ile Yemen ve 1,3 milyon dolar ile Suriye izledi. 2014 Ağustos ayında Karaman'dan yapılan ihracat içerisinde en büyük pay 20,9 milyon dolar değeri ile fırın ürünlerine ait. Bu değeri 4 milyon dolar ile kakao, çikolata ve şekerleme, 991 bin dolar ile öğütülmüş tahıl ürünleri izledi. 2013 Ağustos ayında Karaman'dan yapılan ihracat içerisindeki paylara bakıldığında 14,1 milyon dolarlık değeri ile fırın ürünleri ilk sırada gelirken, bu değeri 3,5 milyon dolar ile kakao, çikolata ve şekerleme, 658 bin dolar ile makarna, şehriye, kuskus vb. unlu mamüller izledi.

Karaman’ın ağustos ayındaki toplam ithalatının ise 9.07 milyon dolar olduğu ithalat değerinin bir önceki yılın ayına göre yüzde 0.4 azalma gösterdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı