Öne Çıkanlar Üretici çiftçi eğitim tarım Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Karaman’ın ilk streç film fabrikası açılıyor
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi'nin (KMÜ PTTO) desteğiyle Karaman Organize Sanayi Bölgesi'nde Karaman’ın ilk streç film fabrikası, Çolakoğlu Hırdavat ve Rulman Mak. San. Tic. Ltd. Şirketi bünyesinde açılıyor.

'TR52 Bölgesinin İlk Streç Film Üretim Tesisinin Kurulması' isimli proje, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından desteklenmeye hak kazandı. Sözleşmesi Haziran ayı içerisinde imzalanacak proje hakkında konuşan Çolakoğlu şirketi yetkililerinden Ercüment Çolakoğlu, projenin onaylanmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Çolakoğlu, “Altı aylık bir sürede tamamlanacak proje ile Konya-Karaman bölgesinin ilk modernize streç film tesisini kurmuş olacağız. Endüstriyel kullanıma uygun olarak üretilecek olan streç filmler bölge ve ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacak.” dedi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi PTTO Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Savaş Sönmezoğlu ise “KMÜ ailesi olarak mevcut ofisimizi kurmaktaki asıl amacımız, üniversitedeki bilginin sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunmaktı. Üretilecek bu yeni ürünler organize sanayinin hemen her alanında yardımcı ürün olarak kullanılabilecek özelliktedir. Güzel bir üniversite-sanayi işbirliği örneği sergilenmiştir.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı