Öne Çıkanlar tarım abelya ağacı fidanı mikado kayısı eğitim fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Karşıyaka'nın parklarına 300 bin çiçek dikiliyor
İzmir'in Karşıyaka Belediyesi, kış aylarının gelmesiyle birlikte ilçeyi mevsime uygun bitkilerle donatmaya başladı. Bayındır ve Ödemiş’teki kooperatiflerden 270 bin adet çiçek satın alan belediyenin kendi üretimleriyle birlikte toplam 300 bin çiçek parkları, cadde, sokak ve refüjleri süsleyecek. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Hem ilçemizi çiçeklerle süslemeye hem de köy kooperatiflerine destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

İlçe genelinde toplam 1 milyon 205 bin metrekarelik 315 park, yeşil alan ve refüj çuha, godetya, sıklamen, aslanağzı ve menekşelerle süslenecek. Ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kendi imkânları ile ürettiği 30 bin adet menekşeyi de dikmeye. Belediye seralarında üretilen çiçeklerin, özel bakım yöntemleriyle korunduğu ve kış boyunca ilçenin dört bir yanını süsleyeceği belirtildi. Başkan Akpınar, “Daha temiz, daha güzel bir Karşıyaka yaratmak için çiçek alımlarımıza bundan sonra da devam edeceğiz. Kentin güzelleşmesinin, insanları mutlu ettiğine inanıyorum. Yeşil alan oranımızı arttırmaya, daha çok alana ağaç dikmeye ve kentimizi yılın her döneminde çiçek gibi yapmaya özen göstereceğiz.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı