Öne Çıkanlar aa makam aracı tarım ve orman bakanlığı Gıda besi sığırı yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

'Karslılar demokrasi nöbetini bugün de devam ettirdi
Kars, 14 Aralık'ta özgür basına karşı yapılan hukuksuzluğu ve Türkiye'de yıllardır hukuk adına alınan 'ucube' kararları protesto etti.

Öğle saatlerinde yeni Kars Adalet Sarayı önünde, özgür basına ve demokrasiye sahip çıkmak için yüzlerce kişi eksi 7 derece soğuğa aldırmadan bir araya gelerek tek ses oldu. Kalabalık Kars'ın bir dönem ucube heykel söylemleriyle gündeme geldiğini bugün ise alınan ucube kararlara 'dur' demek için gündeme gelmek istediğini söyledi.

Demokrasiye ve basın özgürlüğüne değer verdiklerini açıklayan Karslılar, Adliye Sarayı önünde Kur'an-ı Kerim ve cevşen okuyup dua etti. 'Tek Türkiye ile uğraşıyorsun unutma büyük buluşma var', 'Suçun yoksa, borcun yoksa korkma', 'Yürü alem yiğit görsün, yiğitlere selam olsun', 'Zaman susmaz', 'Basın özgürdür', 'Anadolu İnsanının tabiriyle kazın ayağını göreceksiniz' dövizleri ile Zaman Gazetesi taşıyan vatandaşlar, 'Allah'a söz verdik dönmeyeceğiz', 'Özgür basın susturulamaz', 'Gerçekler Zamanla anlaşılacak', 'Herkes sussa Kars susmaz', 'Eksi 7'den korksak Kars'ta olmazdık' ve 'Guguk devleti istemiyoruz' sloganları attı.

'İSTİKLAL ŞAİRİ ERSOY'UN VERDİĞİ MESAJLARI ÇOK İYİ ALMAMIZ LAZIM'

Tutuklu bulanan Samanyolu Yayın Grup Başkanı Hidayet Karaca'nın serbest bırakılmasını isteyen Mecit Alal isimli vatandaş, "Bu ateşe bir su serpmenin vakti artık gelmiştir diye düşünüyorum. Bugün bunun için buradayız." dedi. Kırmadan, dökmeden ve polise mukavemet etmeden tutulan bir nöbet olduğu ifade eden Murat Yıldız ise "Yapılan haksızlıklara sessiz kalmamak için buradayız. Herkesin kendine düşen görevi tam hakkıyla yapması lazım, Türkiye'nin tam demokrasiden vazgeçebileceği bir noktada demokrasiden vazgeçmemesi için buradayız. İki gün sonra rahmetli Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıldönümüdür. Onun İstiklal Marşında verdiği mesajları çok iyi almamız lazım. Bugün o mesajları bir daha tahlil etme günüdür." şeklinde konuştu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı